Sprawdź swoje zamówienie Wpisz numer zamówienia oraz nazwisko w przypadku klienta indywidualnego, lub NIP w przypadku firmy.

Sprawdź status

Sprawdź status zamówienia

Wybierz profil
Wybierz typ
Wybierz średnicę
Wszystkie

Zastosuj

Wszystkie

Zastosuj

Wszyscy

Zastosuj

Wszystkie

Zastosuj

Zakres cenowy

   

Wszystkie filtry

Opony Motocyklowe

Najczęściej kupowane opony motocyklowe

Prezentujemy ofertę opon motocyklowych najczęściej kupowanych w naszym sklepie. Są to najpopularniejsze modele opon motocyklowych wybierane przez naszych klientów. Sprawdź, czy jedna z poniższych propozycji nie będzie spełniać Twoich oczekiwań.

Opony motocyklowe

Opony motocyklowe Opony motocyklowe dzieli się według typów motocykli, do których są przeznaczone (motocykle klasyczne, wyścigowe, skutery, quady, szosowe, szosowe sportowo-turystycznych czy typy moped, chopper, enduro/cross street lub cross off-road). Opony te podzielone są także według miejsca ich montażu (na przednie i tylne koło lub uniwersalne, które mogą być montowane w obu miejscach). Opony motocyklowe łączyć powinny właściwości odpowiedniej trakcji, precyzji kierowania i komfortu podróżowania. Opona w każdym z tych typów motocykli powinna wydajnie odprowadzać wodę i skutecznie chronić przed aquaplaningiem oraz zapewniać odpowiednią trakcję zarówno na mokrej, jak i suchej drodze. Kolejną ważną i wspólną cechą tych opon powinna być trwałość, odporność na ścieranie i długie przebiegi. Użycie do ich produkcji nowoczesnej mieszanki gumowej chroni oponę przed uszkodzeniami i przebiciem. O przyczepność tego typu opon przy wysokich prędkościach dba często umieszczany w centrum bieżnika wzdłużny kanał. Opony do motocykli wyścigowych to albo opony przeznaczone do jazdy na mokrej nawierzchni, albo slicki i semi-slicki. Często opony te mają wzmocniony karkas, który zmniejsza opory toczenia a powiększa stabilność trakcji opony. Producenci opon motocyklowych przywiązują dużą wagę do tego, aby ich stylistyka była bardzo nowoczesna. Każdy z wymienionych wyżej typów motocykli potrzebuje opon o nieco innej charakterystyce. I tak opony do motocykli terenowych muszą mieć bardzo dobre osiągi zarówno na drogach utwardzonych, jak i terenowych. Świetnie radzą sobie także na terenach błotnistych. Opony te mogą być śmiało wykorzystywane do poruszania się w błocie i w piasku, ponieważ ich bieżnik cechuje się wydajnym samooczyszczaniem.
Opony do motocykli turystycznych i chopperów, oprócz tych cech, które powinna posiadać każda opona motocyklowa, charakteryzują się wysoką stabilnością jazdy także przy dużym obciążeniu. Bieżnik w oponach tego typu jest wyjątkowo mocno odporny na zużycie. Opony przeznaczone do quadów charakteryzują się świetną trakcją i doskonałą charakterystyką jazdy po terenowych szlakach różnego typu. Ich lekka konstrukcja pozwala na lepsze przyspieszenie i efektywne hamowanie. Nowoczesne opony tego typu gwarantują płynną i komfortową jazdę nawet w bardzo trudnym terenie. Ponadto opony te dostosowane są do jazdy z większą prędkością.