Menu

Opony Chengshan

Ocena producenta
4,1
na podstawie 1 opinii
Popularne rozmiary:
Chengshan 195/75 R16Chengshan 235/65 R17 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Chengshan ciężko przypisać do konkretnego miejsca, marka obecna jest już w ponad 100 krajach na całym świecie. Swoją genezę ma jednak w urokliwym mieście w prowincji Shandong, któremu zawdzięcza swoją aktualną nazwę.

Od 1976 roku firma, początkowo jako Rongcheng, produkowała ogumienie dla przemysłu. Już po blisko 10 latach z fabryki koncernu wyjechały pierwsze opony radialne dla samochodów osobowych.

Następne lata przyniosły dla marki niekończące pasmo sukcesów i wyróżnień. Rosnąca popularność sprawiła, że koncern w 2004 roku dołączył do elitarnego grona „500 najbardziej wartościowych firm w Chinach”. Ten rok na zawsze zapisze się na kartach historii producenta, otwierając zupełnie nowy, międzynarodowy etap działalności. Został on przypieczętowany w Wielkiej Hali Ludowej prezentacją całkowicie odświeżonego loga marki.

Zaledwie dwa lata później, w 2006 roku, Chengshan połączyło siły z należącym do 10 największych światowych producentów amerykańskim koncernem Cooper Tires, ugruntowując tym samym swoją pozycję na międzynarodowym rynku opon.

Dziś Chengshan Group zatrudnia blisko 8,000 pracowników, którzy w nowoczesnym zakładzie zajmującym przestrzeń ponad miliona metrów kwadratowych, produkują wysokiej jakości ogumienie dla samochodów osobowych, dostawczych, terenowych, ale także flot towarowych, maszyn rolniczych i przemysłu.

Opony Chengshan na sezon zimowy

Opinie naszych klientów:

W wyborze odpowiedniego modelu pomóc mogą opinie o oponach Chengshan. Sprawdź co na ich temat sądzą nasi klienci, którzy mieli okazję przetestować ich zachowanie na drodze, ekonomię oraz komfort jazdy.

  • Jacek 4,1

    Chengshan CSC-901

    Moim zdaniem cena opon nie jest bardzo wygórowana warte są polecenia. Gdy się jeździ rozważnie można przywyknąć do znacznego hałasu. Dobrze trzymają się jezdni nie sprawiają zbytnio problemów z gwałtownym hamowaniem. Opony są przeznaczone dla osób które cenią sobie spokojną jazdę i przez okres trzech do czterech sezonów nie będą mieli większych problemów z oponami. Znając życie znajdą się tacy którzy będą narzekać na jakość hałas ale na komfort jazdy to jak niemaja sprawnego zawieszenia auta znajdą wady w oponach. Jeżeli producent nastawi się na ilość a nie na jakość to szybko doprowadzi do pogorszenia właściwości produktu. Więcej >
Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
Türkiye
United Kingdom
USA