Sprawdź swoje zamówienie Wpisz numer zamówienia oraz nazwisko w przypadku klienta indywidualnego, lub NIP w przypadku firmy.

Sprawdź status

Sprawdź status zamówienia

Czy znalazłeś informacje, których szukałeś?

Test opon zimowych ADAC 2012/2013

OPONEO.PL

Zobacz testy opon zimowych ADAC na sezon 2012/2013. Poznaj najlepsze modele opon zimowych.

W tym sezonie niemiecki automobilklub ADAC przetestował opony w trzech popularnuch rozmiarach (dwóch do samochodów osobowych i jednym do samochodów typu SUV). Testy ADAC uchodzą za najbardziej wiarygodne i prestiżowe na świecie, a ich wyniki są brane pod uwagę przy zakupie opon przez miliony kierowców na całym świecie.

 

goodyear ultragrip 8
Testy ADAC uchodzą za najbardziej wiarygodne na świecie.

Czym jest ADAC?

ADAC to niemiecki automobilklub, do którego należy ponad 17 mln członków. Organizacja ta jest największym związkiem motocyklistów i drugim automobilklubem na świecie po amerykańskim AAA. Nazwa ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club) funkcjonuje od 1911 roku. Do tego czasu klub działał jako "Deutsche Motorradfahrer-Vereinigung".

Jednym z najważniejszych rodzajów działalności ADAC jest testowanie nowych samochodów, opon i fotelików dziecięcych pod kątem awaryjności i bezpieczeństwa, sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych, organizowanie imprez sportowych i motoryzacyjnych (np. zlotów aut zabytkowych). ADAC prowadzi również kampanie edukacyjne dotyczące bezpiecznej jazdy, przestrzegania zasad ekologii na drodze, doboru opon itd. ADAC zajmuje się wydawaniem czasopism motoryzacyjnych, map, atlasów itd.

Automobilklub posiada też rozbudowaną sieć pomocy drogowej. Pojazdy ADAC to mobilne warsztaty wyposażone w zestawy narzędzi i urządzeń pomiarowych, w tym uniwersalne komputery diagnostyczne, pomagające nieść skuteczną pomoc techniczną kierowcom w sytuacjach awaryjnych. Pomoc drogowa ADAC posiada bardzo wysoką skuteczność usuwania awarii - do 84% wszystkich interwencji.

Pozostałe testy opon zimowych

Zapraszamy także do lektury pozostałych testów opon zimowych (w tym z poprzednich sezonów):

dlaczego warto kupić w oponeo

Kopiowanie treści surowo wzbronione. Zobacz konsekwencje prawne
Napisz komentarz
Dodaj komentarz