Sprawdź swoje zamówienie

Wpisz numer zamówienia oraz nazwisko w przypadku klienta indywidualnego, lub NIP w przypadku firmy.

Sprawdź status

Sprawdź status zamówienia

Wybierz profil
Wybierz średnicę

Nie jesteś pewien?: Wybierz swoje auto

Wszyscy

Zastosuj

zwiń

rozwiń wszystkie Zastosuj

4x4

Zastosuj

Wszystkie

Zastosuj

Wszystkie

Zastosuj

Wszystkie

Zastosuj

Zakres cenowy

0 0
   

x Oszczędzaj czas i nie brudź rąk.
Połącz dostawę z montażem!

OPONEO.PL dostarcza opony do serwisów partnerskich w całym kraju. Masz do dyspozycji 744 stacji montażowych i rezerwację dokładnej daty i godziny montażu już w trakcie składania zamówienia.

Zaznacz i zobacz tylko te opony, które możemy dostarczyć do serwisu montażowego.

Więcej o usłudze

x Opony wzmacniane

Każda opona posiada przypisaną do swojego rozmiaru wartość nośności. Indeks ten regulowany jest postanowieniami Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Opon i Felg. Opony wzmacniane mają nośność większą, niż standardowe produkty. Dzięki temu mogą one lepiej spełniać wymagania stawiane przed oponami używanymi w pojazdach, które wymagają wyższej nośności.

x Opony Run on flat

Opony Run Flat umożliwiają dalszą jazdę bez powietrza. Jazda na przebitej oponie Run Flat jest możliwa średnio przez 80 km z prędkością nie większą niż 80 km/h.

Opony 4x4

Opony 4x4

Zobacz opony 4x4 najwyżej oceniane przez użytkowników. Nasza baza opinii o oponach 4x4 jest największa w polskim Internecie. Poszukujesz najlepszych opon 4x4? Zapraszamy do zapoznania się z rankingami opon letnich i zimowych przeznaczonych do Twojego typu pojazdu. Przedstawiamy ofertę opon 4x4 na sezon letni i zimowy posiadających najwyższe oceny kierowców, którzy sprawdzili je w praktyce.

Opony letnie

 • BFGoodrich Mud Terrain T/A KM
  BFGoodrich Mud Terrain T/A KM

  BFGoodrich Mud Terrain T/A KM to letnie opony terenowe klasy medium (średniej), o wysokiej ...

 • Falken LA/AT
  Falken LA/AT

  Typ: opona letnia. Bieżnik: symetryczny – zapewnia zrównoważone osiągi na każdym typie ...

 • Duro DL6210
  Duro DL6210

  Brak opisu

 • Hankook RF10
  Hankook RF10

  Typ: opona letnia. Bieżnik: symetryczny – zapewnia zrównoważone osiągi na każdym typie ...

 • Evergreen ES82
  Evergreen ES82

  Brak opisu

Opony zimowe

Najczęściej kupowane opony 4x4

Prezentujemy ofertę opon 4x4 najczęściej kupowanych przez naszych klientów. Tutaj możesz zapoznać się z najbardziej popularnymi modelami opon 4x4. Są to opony letnie i zimowe, które charakteryzują się doskonałą jakością i przystępną ceną. Zobacz bestsellery w naszym sklepie. Sprawdź i kup opony 4x4, które sprostają Twoim oczekiwaniom.

Opony letnie

 • Barum Bravuris 4x4
  Barum Bravuris 4x4

  Typ: opona letnia. Bieżnik: asymetryczny – zmniejsza odczuwalność drgań i poprawia komfort jazdy. ...

 • Yokohama GEOLANDAR A/T-S G012
  Yokohama GEOLANDAR A/T-S G012

  Typ: opona letnia. Bieżnik: symetryczny – zapewnia zrównoważone osiagi na każdym typie ...

 • Nokian HT SUV
  Nokian HT SUV

  Typ: opona letnia. Bieżnik: asymetryczny – zmniejsza odczuwalność drgań i poprawia komfort jazdy. ...

 • Bridgestone Dueler Sport
  Bridgestone Dueler Sport

  Typ: opona letnia. Bieżnik: symetryczny – zapewnia zrównoważone osiągi na każdym typie ...

 • Pirelli Scorpion Verde
  Pirelli Scorpion Verde

  Typ: opona letnia. Bieżnik: asymetryczny – składa się z dwóch części, z których każda odpowiada ...

Opony zimowe

 • Barum Polaris 3
  Barum Polaris 3

  Typ: opona zimowa. Bieżnik: kierunkowy – ten rodzaj bieżnika jest najczęściej stosowany w oponach ...

 • Hankook i*cept evo W310
  Hankook i*cept evo W310

  Typ: opony zimowe. Bieżnik: asymetryczny – zapewnia bardzo dobrą przyczepność na każdym zimowym ...

 • Nexen WINGUARD SUV
  Nexen WINGUARD SUV

  Typ: opona zimowa. Bieżnik: kierunkowy – najczęściej wykorzystywana rzeźba bieżnika w oponach ...

 • Nokian WR SUV 3
  Nokian WR SUV 3

  Typ: opona zimowa. Bieżnik: kierunkowy – doskonałe zachowanie na mokrej nawierzchni. Klasa: ...

 • Pirelli Scorpion Winter
  Pirelli Scorpion Winter

  Typ: opona zimowa. Bieżnik: kierunkowy – doskonałe zachowanie na mokrej nawierzchni. Klasa: ...

Opony letnie do samochodów z napędem 4x4 dzielimy na szosowe, półterenowe i półszosowe oraz terenowe. Opony szosowe (gdzie 80% to jazda na szosie, a 20% to jazda terenowa) oznacza się symbolami H/T i S/T. W przypadku tych opon stosuje się bieżniki o asymetrycznym wzorze. Drugi typ opon letnich 4x4 to opony przeznaczone zarówno na szosę, jak i na teren (50% szosa, 50% teren). Wówczas w nazwie modelu umieszcza się skróty ATR, AT2, A/T lub All Terain. Ostatni typ opon letnich 4x4 to opony przeznaczone do użytkowania w ciężkim terenie (80% teren i 20% szosa). W nazwie tych modeli umieszcza się skróty MTR lub M/T. Opony zimowe typu 4x4 nie mają już takiego podziału. Każda z nich to opona szosowa. Ten podziałopon do samochodów z napędem 4x4 pozostawia kierowcom duży wybór w zależności od tego na jakich drogach się poruszają. To, co odróżnia je od typowych opon osobowych to dobre właściwości na drogach o charakterze lekko terenowym (trasy leśne i polne), jak i zupełnie terenowym. Rozwiązania stosowane w tworzeniu tego typu opon zapewniają bezpieczeństwo zarówno na drogach publicznych, jak i w warunkach off-road. Jest to idealne rozwiązanie dla kierowców, którzy wymagają optymalnych osiągów na różnych typach nawierzchni, także tych trudniejszych terenowych. Opony tego typu, tak jak zwykłe opony osobowe, wyposażane są bardzo często w rant ochronny felgi, który chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi i otarciami. W tym celu często stosuje się także wewnętrzne stalowe opasanie, które wzmacnia konstrukcję i w konsekwencji bieżnik w mniejszym stopniu ulega odkształceniom. Wprowadza się także wzmocnienie ściany bocznej, która zwiększa nośność, co przydaje się w pojazdach typu SUV-ów, które znacznie różnią się wagą od zwykłych samochodów osobowych. W tego typu oponach szczególny nacisk kładzie się na wysoki współczynnik komfortu jazdy, który jest bardzo przydatny w trakcie jazdy miejskiej, ale także terenowej. Opona taka nie hałasuje i niweluje, charakterystyczne dla tras off-roadowych, wibracje i drgania. Niektórzy producenci opon do aut 4x4 stosują dodatkowe nacięcia lamelkowe i wytrzymałą mieszankę gumową, które pozwalają nawet opon letnim na zachowanie odpowiednich parametrów jezdnych także w warunkach zimowych. Jak wiele opon różnego segmentu także i opony do samochodów z napędem 4x4 powinny gwarantować wysokie parametry jezdne na mokrej nawierzchni. Trzeba zaznaczyć, że opon typu 4x4 nie można montować do samochodów osobowych, ponieważ mają one zupełnie inną budowę i charakterystykę bieżnika. Opony tego typu zamontowane w aucie osobowym będą dużo głośniejsze i sztywniejsze.

Sezon

Opony 4x4 dzielą się na letnie, zimowe i całoroczne. Opony 4x4 letnie najlepiej sprawdzają się w okresie od późnej wiosny do wczesnej jesieni na suchej i mokrej nawierzchni. Opony 4x4 na sezon zimowy zapewniają bezpieczeństwo we wszystkich warunkach drogowych panujących zimą. Opony 4x4 całoroczne to kompromisowe połączenie osiągów opon letnich i zimowych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą opon na dany sezon.

Typ pojazdu

Wyróżniamy opony osobowe, dostawcze i 4x4. Opony osobowe przeznaczone są do typowych samochodów osobowych. Opony 4x4 to produkty, które wyprodukowano z myślą o autach z napędem na cztery koła (terenówkach i sportowo-użytkowych, czyli SUV). Z kolei opony dostawcze to wyspecjalizowane produkty przeznaczone do ciągłej pracy przy dużym obciążeniu w autach wykorzystywanych do transportu towarów i większej ilości osób (busach). Przedstawiamy ofertę opon 4x4.

Producent

Opony 4x4 produkowane są przez większość z kilkuset istniejących producentów opon. Modele opon 4x4 produkują zarówno duże koncerny (np. Michelin, Continental, Goodyear, Bridgestone i Pirelli), jak i mniejsi niezależni producenci. Wyróżniamy opon 4x4 klasy ekonomicznej, średniej i wyższej. Przedstawiamy ofertę opon 4x4 najpopularniejszych producentów.

Rozmiar opony

Rozmiar opony 4x4 możesz odczytać z ciągu cyfr widniejących na jej boku, np. 205/55 R16. Znajomość rozmiaru jest potrzebna podczas zakupu. Pierwsza liczba oznacza szerokość opony mierzoną w milimetrach pomiędzy jej bokami. Druga liczba w rozmiarze opony 4x4 to wysokość profilu, czyli wartość procentowa w stosunku do szerokości opony, np. 55 to 55% z 205, czyli 112,75 mm. Ostatnia liczba to szerokość felgi w calach, natomiast symbol „R” informuje o typie opony 4x4 (R - radialna, D – diagonalna).