Menu
Kup
1 598 / szt.
Klasa premium certyfikowany sprzedawca

Michelin PILOT SPORT CUP+

< Przejdź do listy opon 245/30 R20

certyfikowany sprzedawca
opon Michelin
Model dostępny w wielu rozmiarach już od 1598zł

Wybierz rozmiar

 • 245/30 R20 90 Y XL, ZR 1 598zł
 • 245/35 R19 93 Y XL, ZR, * 1 903zł
 • 265/35 R19 98 Y XL, ZR, * 2 245zł
 • 315/25 R20 99 Y XL, ZR 2 131zł
1 598 / szt.
Zapytaj o dostępność
Kup

Transport GRATIS

14 dnina zwrot

Zbieramy opinie.

Parametry opony
Typ:
Osobowe
Sezon:
Indeks prędkości:
Y = max 300 km/h
Indeks nośności:
90 = max 600 kg
Inne:
Wzmacniane
Gwarancja:
5 lat od daty zakupu szczegóły
Etykieta UE:
E C 75dB szczegóły
 • Opis produktu
 • Opinie
 • Oferta
 • Etykieta UE
 • Gwarancja
 • Certyfikat
Opis produktu

Michelin PILOT SPORT CUP+

Michelin PILOT SPORT CUP+ to opona letnia typu semi-slick przeznaczona do sportowych samochodów osobowych. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich kierowców, którzy oczekują maksymalnych osiągów i dynamicznego prowadzenia, a jednocześnie bezpieczeństwa na każdym typie nawierzchni. Opona ma sportowych charakter, a także sprawdza się podczas szosowej jazdy.

Bieżnik opony jest asymetryczny, co oznacza, że każda z jego części pełni inną funkcję. Po wewnętrznej stronie opony zastosowano mieszankę Full Silica charakteryzującą się dużą zawartością krzemionki, dzięki czemu optymalna przyczepność zostaje zachowana bez względu na pogodę. Za szybkie odprowadzanie wody odpowiada system poprzecznych rowków, które ponadto chronią model przed zjawiskiem aquaplaningu.


Zewnętrzna część bieżnika odpowiada za poprawę właściwości na suchym podłożu. W oponie zastosowano rozwiązania zapewniające jej odpowiednią sztywność, nawet podczas jazdy z dużą prędkością. W wydłużeniu okresu eksploatacji modelu pomogło równomierne rozłożenie nacisków działających na powierzchnię opony. W rezultacie bieżnik ściera się powoli i jednolicie, a kierowca może korzystać z pełni osiągów modelu bez względu na liczbę przejechanych kilometrów. Z uwagi na swoją asymetryczną budowę opona Michelin PILOT SPORT CUP+ powinna być montowana ściśle według zaleceń producenta.


Komponenty zastosowane do budowy opony zapewniają nie tylko lepsze osiągi, ale sprawiają również, że Michelin PILOT SPORT CUP+ jest odporniejsza na otarcia i wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dzięki specjalnym wzmocnieniom, model sprawdza się w zróżnicowanych warunkach drogowych. Ze względu na sportowe właściwości oponę wyposażono w bieżni o nieco niższej niż standardowych oponach głębokości. W wyniku tego może nastąpić jego szybsze zużycie – należy pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa na nawierzchni pokrytej grubą warstwa wody. Michelin PILOT SPORT CUP+ to doskonałe rozwiązanie dla wymagających kierowców, którzy cenią sportowe osiągi i przyjemność płynącą z jazdy.


Michelin

Michelin to bardzo popularny na świecie producent opon najwyższej klasy. Do koncernu należą też takie marki, jak: BFGoodrich, Kleber, Kormoran, Riken czy Tiger. Większość z nas kojarzy sławną maskotkę firmy – ludzika Bibendum, który od lat jest obecny w spotach francuskiej marki. Przedsiębiorstwo Michelin&Co. powstało w 1889 roku, jednak podstawy istnienia firmy należy upatrywać w momencie, gdy kuzyni założycieli marki Michelin otworzyli w 1932 r. w Clermont-Ferrand zakład produkujący różne elementy gumowe. Rok 1889 (oficjalny moment powstania firmy Michelin) to moment, gdy bracia Edouard i Andre przejęli wspomniany zakład. Jednym z najwcześniejszych ogromnych sukcesów marki było stworzenie odłączalnej opony pneumatycznej. Ten i wiele innych późniejszych sukcesów spowodował, że dzisiaj jest to jeden z największych i najlepszych producentów opon na świecie.

Michelin Manufacturer of the year
Kopiowanie treści surowo wzbronione. Zobacz konsekwencje prawne
Opinie

Opinie o oponie są zbierane.

Oferta

Ceny i rozmiary Michelin PILOT SPORT CUP+

Nazwa opony: Rozmiar: Indeksy: Cena: Ilość:
245/30 R20 90 Y 1 598 zł Kup
245/35 R19 93 Y 1 903 zł Kup
265/35 R19 98 Y 2 245 zł Kup
315/25 R20 99 Y 2 131 zł Kup
Etykieta UE

Opona Michelin PILOT SPORT CUP+ w rozmiarze 245/30 R20 90 Y, zgodnie z informacją podaną przez producenta, posiada następujące parametry jezdne:

E C 75 dB

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).

Gwarancja

Korzyści płynące z gwarancji

Pełna treść gwarancji
 • gwarancja obejmuje użytkowanie opon przez 5 lat od daty zakupu lub do momentu całkowitego zużycia,
 • gwarancja obejmuje wady materiałowe i produkcyjne,
 • jeśli w momencie uznanej reklamacji stopień zużycia opony nie przekracza 20% to opona zostanie wymieniona na nową,
 • w przypadku uznanej reklamacji opony o większym zużyciu, wysokość rekompensaty jest zależna od stopnia zużycia reklamowanej opony.
Certyfikat

Jesteśmy certyfikowanym sprzedawcą opon marki Michelin

 • Transport gratis Wszystkie nasze produkty
  doręczamy bezpłatnie na terenie
  całego kraju.

 • Dostawa
  w 24h
  Nowoczesne centrum logistyczne
  pozwala nam wysłać
  40 000 opon dziennie.

 • 14 dni
  na zwrot
  Nieużywany produkt możesz zwrócić
  w ciągu 14 dni od daty odbioru
  bez podania przyczyny.

Dostawa z montażem

Zobacz jakie to proste

 • Kup

  i wybierz dostawę
  z montażem

  Większość naszych produktów możemy dostarczyć do serwisu
  w Twoim sąsiedztwie.

 • Zarezerwuj

  termin montażu po złożeniu
  zamówienia

  Jeżeli dokonasz zakupu do godziny 14:00, montaż możesz umówić już na następny dzień.

 • Zamontuj

  opony w wybranym
  serwisie!

  Wystarczy, że pojawisz się w umówionym terminie, a specjaliści zamontują je w atrakcyjnej cenie!

Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
Türkiye
United Kingdom
USA