Menu
Kup
536 / szt.
Klasa premium certyfikowany sprzedawca

Bridgestone RD713

certyfikowany sprzedawca
opon Bridgestone
W tej chwili model dostępny tylko w rozmiarze 155/80 R12 88 N za 536zł
536 / szt.
Zapytaj o dostępność
Kup

Transport GRATIS

14 dnina zwrot

Zbieramy opinie.

Parametry opony
Typ:
Sezon:
Indeks prędkości:
N = max 140 km/h
Indeks nośności:
88 = max 560 kg
Inne:
Wzmacniane
Gwarancja:
5 lat od daty produkcji szczegóły
Etykieta UE:
G E 73dB szczegóły
 • Opis produktu
 • Opinie
 • Oferta
 • Etykieta UE
 • Gwarancja
 • Certyfikat
Opis produktu

Bridgestone RD713

Prezentowana opona posiada symbol 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake). Oznacza to, że spełnia wymagania Unii Europejskiej dotyczące opon zimowych. Symbol jest przyznawany po dokładnym przetestowaniu danego modelu pod kątem przyczepności na śniegu.

Bridgestone RD713 to zimowa opona klasy premium (wysokiej). Bridgestone to znany na całym świecie, azjatycki koncern specjalizujący się w produkcji wysokiej jakości opon dla wielu segmentów rynku. Opona Bridgestone RD713 przeznaczona jest dla samochodów dostawczych. Zaprojektowano ją specjalnie do jazdy w ekstremalnych, nordyckich warunkach zimowych. Opony Bridgestone RD713 oferują bardzo dobrą trakcję na ubitym śniegu i lodzie. Charakteryzują się również dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

W gamie produktów firmy Bridgestone nie zabrakło modelu przeznaczonego na ciężkie skandynawskie zimy. Specjalnie zaprojektowany bieżnik opony Bridgestone RD713 zapewnia dobrą kierowalność nawet na bardzo śliskiej oraz pokrytej grubą warstwą śniegu nawierzchni. Opona wyposażona jest w symbol M+S, co oznacza optymalne przystosowanie do jazdy na śniegu i błocie. Bardzo dobrze znosi długie trasy. Do produkcji bieżnika opony Bridgestone RD713 wykorzystano specjalną mieszankę gumową, która zapewnia dodatkową przyczepność na oblodzonych i mokrych nawierzchniach. Jest wysoce odporna na ujemne temperatury. Zachowuje odpowiednią elastyczność, dzięki czemu posiada właściwości antypoślizgowe. Agresywna rzeźba bieżnika dostosowana jest do ciężkich warunków jazdy. Klocki o mocnych krawędziach wyposażono w dodatkowe nacięcia, które wgryzają się w podłoże. Dzięki temu opona Bridgestone RD713 zapewnia odpowiednią przyczepność oraz natychmiastową reakcję na hamowanie. Specjalny system rowków zapewnia szybkie odprowadzanie wody i błota pośniegowego na boki. Rzeźba redukuje ryzyko wystąpienia zjawiska aqua i snowplaningu. Duże i mocne bloki bieżnika w strefie barków umożliwiają dokładniejsze sterowanie. Dodatkowo stabilizują trakcję. Boki opony mają zwiększoną wytrzymałość dzięki mocnej stopce i opasaniu. Rant opony dokładnie przylega do felgi. Dzięki temu, nawet przy maksymalnym obciążeniu opona nie ulega odkształceniom i nie traci swoich właściwości.

Bridgestone RD713 to zimowa opona przeznaczona dla samochodów typu Van, samochodów dostawczych i minibusów. Możliwe jest zastosowanie tego modelu także na osi kierującej. Opona wyposażona jest w specjalne otwory do kolcowania o zróżnicowanym rozłożeniu. Kolce dają maksymalną przyczepność na lodzie i grubej warstwie zleżałego śniegu. Otwory mają specjalny, wyprofilowany kształt, który zapewnia lepsze mocowanie.Opony Bridgestone są produkowane przez jeden z największych koncernów w branży. Jest to japońska firma, która powstała w 1931 roku w mieście Kurume. Opony Bridgestone przez kilka sezonów były użytkowane w bolidach Formuły 1. Takim zaufaniem są obdarza tylko te produkty, które charakteryzują się najlepszą jakością. Opony marki są produkowane w oparciu o najnowocześniejsze dostępne technologie. Jazda na oponach Bridgestone to bezpieczeństwo w zróżnicowanych warunkach spotykanych na drodze i wyjątkowy komfort. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą opon marki w naszym sklepie.

Kopiowanie treści surowo wzbronione. Zobacz konsekwencje prawne
Opinie

Opinie o oponie są zbierane.

Oferta

Ceny i rozmiary Bridgestone RD713

Nazwa opony: Rozmiar: Indeksy: Cena: Ilość:
155/80 R12 88 N 536 zł Kup
Etykieta UE

Etykieta opony Bridgestone RD713:

G E 73 dB

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).

Gwarancja

Gwarancja na opony Bridgestone RD713

Pełna treść gwarancji
 • producent zapewnia o najwyższej jakości wykonania i materiałów swoich produktów,
 • gwarancja jest udzielana na okres 5 lat od daty produkcji,
 • gwarancja obejmuje wszelkie wady i uszkodzenia, które powstały z winy producenta,
 • w przypadku uznanej reklamacji opony zostaną naprawione, wymienione na nowe lub otrzymasz stosowny rabat na zakup nowych (w zależności od stopnia zużycia reklamowanych opon).
Certyfikat

Jesteśmy certyfikowanym sprzedawcą opon marki Bridgestone

 • Transport gratis Wszystkie nasze produkty
  doręczamy bezpłatnie na terenie
  całego kraju.

 • Dostawa
  w 24h
  Nowoczesne centrum logistyczne
  pozwala nam wysłać
  40 000 opon dziennie.

 • 14 dni
  na zwrot
  Nieużywany produkt możesz zwrócić
  w ciągu 14 dni od daty odbioru
  bez podania przyczyny.

Dostawa z montażem

Zobacz jakie to proste

 • Kup

  i wybierz dostawę
  z montażem

 • Zarezerwuj

  termin montażu po złożeniu
  zamówienia

 • Zamontuj

  opony w wybranym
  serwisie!