Menu
Klasa premium

Bridgestone RD613

Zbieramy opinie.

BRAK

Przepraszamy. Produkt
jest obecnie niedostępny.

Możesz skorzystać z porady naszego specjalisty, który pomoże Ci zamówić podobny produkt.

Tel.: 52 341 88 00
(koszt połączenia wg taryfy operatora)
Tel.: 801 11 43 43
(koszt połączenia z telefonów stacjonarnych - 0,29 zł + VAT)
 • Opinie
 • Opis produktu
 • Etykieta UE
 • Montaż opon
 • Gwarancja
Opinie

Opinie o oponie są zbierane.

Oferta

Ceny i rozmiary Bridgestone RD613

Nazwa opony: Rozmiar: Indeksy: Cena: Ilość:
Opis produktu

Bridgestone RD613

Bridgestone RD613 to letnie opony klasy premium, przeznaczona do lekkich samochodów dostawczych oraz vanów. Zapewnia wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Nowoczesna rzeźba oferuje wysokie parametry jezdne niezależnie od rodzaju nawierzchni. Jej atutem jest również niski poziom hałasu.Opona Bridgestone RD613 została stworzona dzięki zastosowaniu najnowszych technologii produkcyjnych. Do produkcji bieżnika zastosowano wysokiej jakości mieszankę gumową, która jest wysoce odporna na działanie zarówno wysokich, jak i niskich temperatur. Dzięki temu tworzywo jest odpowiednio wytrzymałe, a zarazem elastyczne. Posiada właściwości antypoślizgowe. W połączeniu z optymalnym rozłożeniem poszczególnych elementów rzeźby bieżnika uzyskano powolne zużycie bieżnika. Guma ściera się równomiernie, co gwarantuje zachowanie właściwości opony na długi okres eksploatacji. Opona Bridgestone RD613 bardzo dobrze radzi sobie nawet podczas dużych opadów deszczu. W tym celu bieżnik wyposażono w trzy szerokie kanały obwodowe o pozakrzywianej linii. Ich zadaniem jest efektywne usuwanie wody z powierzchni styku opony z nawierzchnią. Dzięki temu opona ma stały kontakt z drogą, zapewnia lepszą kierowalność. Ponadto w znacznym stopniu udało się zredukować ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu.Podczas jazdy na suchej nawierzchni, za bezpieczeństwo odpowiadają dwa, ponacinane żebra w centralnej strefie opony. Gwarantują one dokładne przenoszenie ruchów kierownicy na drogę oraz poprawiają przyczepność nawet podczas jazdy z dużą prędkością. Konstruktorzy zastosowali również specjalne wzmocnienia w wewnętrznej konstrukcji bieżnika. Sztywne opasanie oraz pogrubiona ściana boczna zapewniają ochronę przed deformacją profilu na skutek dużych obciążeń. Dodatkowa warstwa gumy na krawędziach opony zabezpiecza tą strefę przed obtarciami i pęknięciami spowodowanymi np. najechaniem na krawężnik. Dużą zaletą opony Bridgestone RD613 jest również wysoki komfort jazdy.Opona Bridgestone RD613 została stworzona z myślą o użytkownikach samochodów transportowych, które każdego dnia pokonują odległe dystanse. Gwarantuje długi okres eksploatacji dzięki czemu szczególnie polecana jest do zastosowań w segmencie komercyjnym.

Bridgestone to japoński koncern oponiarski, który jest właścicielem takich marek opon, jak: Firestone czy Dayton. Firma rozpoczęła oficjalną działalność w 1931 roku. Jednak pierwsze sukcesy Bridgestone odnotował jeszcze na rok przed oficjalnym powstaniem. Wyprodukowano wówczas pierwszą oponę. Bridgestone jako pierwszy producent z Japonii pojawił się na światowym rynku oponiarskim. Dzisiaj jest to jeden z największych i najlepiej radzących sobie koncernów na świecie. Firma od wielu lat jest na stałe obecna w sportach motorowych (doskonałym przykładem na ten silny związek może być fakt, że od 2007 do 2010 roku była wyłącznym dostawcą opon do Formuły 1).

Kopiowanie treści surowo wzbronione. Zobacz konsekwencje prawne
Etykieta UE

Opona Bridgestone RD613 w rozmiarze , zgodnie z informacją podaną przez producenta, posiada następujące parametry jezdne:

E C 71 dB

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).

Montaż opon

Kup opony lub felgi z wymianą w serwisie

Dostarczamy opony i felgi do serwisów wymiany. Do wyboru masz 1084 serwisy w całym kraju. Kupujesz opony lub felgi, wybierasz swój serwis, rezerwujesz termin montażu, a resztę zostawiasz nam. Dostawa do serwisu GRATIS! Koszt samej wymiany wg cennika warsztatu.

Jak dokładnie to działa? Po wyborze opon lub felg, w formularzu zamówienia wybierasz serwis z odpowiadającym Tobie cennikiem i lokalizacją. Po złożeniu zamówienia rezerwujesz dokładny termin wymiany (wybierasz godzinę i dzień). I to wszystko! My zajmujemy się dostarczeniem Twoich opon lub felg do serwisu w odpowiednim czasie (dostawa gratis). Dzień przed montażem wyślemy Tobie wiadomość email z przypomnieniem.

Masz pytania? Zadzwoń do Nas

Nasi eksperci realizujący zamówienia z montażem są tu dla Ciebie.
52 341 88 70

Koszt połączenia wg taryfy operatora

Obsługa klienta - Realizacja zamówień - Michał Szczuko
Michał Szczuko
Obsługa klienta - Realizacja zamówień - Kamila Rutkiewicz
Kamila Rutkiewicz
Obsługa klienta - Realizacja zamówień - Łukasz Pieszczyński
Łukasz Pieszczyński
Obsługa klienta - Realizacja zamówień - Mateusz Staniszewski
Mateusz Staniszewski
Raty
 • Transport gratis Wszystkie nasze produkty
  doręczamy bezpłatnie na terenie
  całego kraju.

 • Dostawa
  w 24h
  Nowoczesne centrum logistyczne
  pozwala nam wysłać
  40 000 opon dziennie.

 • 14 dni
  na zwrot
  Nieużywany produkt możesz zwrócić
  w ciągu 14 dni od daty odbioru
  bez podania przyczyny.

Dostawa z montażem

Zobacz jakie to proste

 • Kup

  i wybierz dostawę
  z montażem

  Większość naszych produktów możemy dostarczyć do serwisu
  w Twoim sąsiedztwie.

 • Zarezerwuj

  termin montażu po złożeniu
  zamówienia

  Jeżeli dokonasz zakupu do godziny 14:00, montaż możesz umówić już na następny dzień.

 • Zamontuj

  opony w wybranym
  serwisie!

  Wystarczy, że pojawisz się w umówionym terminie, a specjaliści zamontują je w atrakcyjnej cenie!