Menu

Najciekawsze informacje z branży » strona 53

Historia opon Bridgestone

Kamienny most to po japońsku „ishibashi”, a po angielsku „stone bridge”. Nazwa marki Bridgestone pochodzi właśnie z dosłownego tłumaczenia z języka japońskiego nazwiska założyciela firmy, Shojiro Ishibashiego.

Czytaj więcej

Historia opon Cooper

W Stanach Zjednoczonych są dziesiątki miast, a także szczyty, wyspy i rzeki noszące tę nazwę. Cooper to po angielsku bednarz, a o sławnych ludziach o tym nazwisku można by napisać książkę. Cooper to także marka oponiarska wywodząca się ze stolicy tej branży, miejscowości Akron w stanie Ohio.

Czytaj więcej

Historia opon Goodyear

W mitologii greckiej był taki bóg, który nosił uskrzydlone sandały. Dzięki nim Hermes przemieszczał się z miejsca na miejsce. Minęły setki lat i buciki ze skrzydełkami zostały zastąpione przez opony. Żeby nie było wątpliwości – opony sygnowane znaczkiem z uskrzydloną stopą.

Czytaj więcej

Historia opon Yokohama

19 grudnia 2008

Z czteroprocentowym udziałem w światowej sprzedaży opon i wyrobów gumowych we wczesnych latach dziewięćdziesiątych, Yokohama Rubber Co., Ltd. uplasowała się na ósmym miejscu wśród najlepszych na świecie producentów opon i wyrobów z gumy.

Czytaj więcej

Historia opon Sumitomo

08 października 2008

Sumitomo Rubber Industries, Ltd. - trzeci co do wielkości japoński producent opon samochodowych - wytwarza opony pod nazwą Dunlop w wielu krajach Europy, a także w Japonii. Firma związana jest także z nimi branżami. Dowiedz się więcej.

Czytaj więcej
Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
Türkiye
United Kingdom
USA