Menu

Najciekawsze informacje z branży » strona 52

Historia opon Matador

Choć na hasło Matador do głowy przychodzą nam głównie walki byków gdzieś w dalekiej Andaluzji, marka działająca pod tą nazwą w branży oponiarskiej przecierała szlaki w tej dziedzinie całkiem niedaleko nas. Dokładniej na terenie dawnych Austro-Węgier. Dziś słowacka firma jest jednym z najstarszych producentów opon w tej części Europy.

Czytaj więcej

Historia opon Continental

08 maja 2009

Hanower to miasto kompozytora Georga Haendla, wynalazcy gramofonu Emila Berlinera oraz filozofa Leibnitza. Również tu, w stolicy Dolnej Saksonii, od ponad 130 lat mieści się siedziba firmy Continental, czwartego największego producenta opon na świecie.

Czytaj więcej

Historia opon Firestone

07 maja 2009

Akron w stanie Ohio. To tu, w mieście nazwanym potem światową stolicą przemysłu gumowego, w 1900 roku narodziła się jedna z pionierskich marek w branży oponiarskiej. Firestone? Tak, nazwa brzmi groźnie i dostojnie. Firma zawdzięcza ją swojemu założycielowi Harveyowi S. Firestone’owi.

Czytaj więcej

Historia opon Nokian

07 maja 2009

Telefony komórkowe – to pierwsze skojarzenie, jakie przychodzi do głowy większości ludzi na hasło "Nokia". Co ono ma wspólnego z oponami Nokian? Dowiedz się z artykułu.

Czytaj więcej

Historia opon Dębica

W 1937 roku w Stanach Zjednoczonych świętowano otwarcie mostu Golden Gate w San Francisco. Królem Wielkiej Brytanii został Jerzy VI, a laureatem Nagrody Nobla w medycynie został nasz bratanek Węgier, Albert Szent-Gyorgyi. Mniej więcej w tym samym czasie w Dębicy rozpoczęła się budowa zakładów największej oponiarskiej firmy w Polsce.

Czytaj więcej

Historia opon Dunlop

Potrzeba jest matką wynalazku. To przysłowie świetnie obrazuje okoliczności, w jakich narodziła się firma Dunlop, stworzona przez Johna Boyda Dunlopa, który z chirurga weterynarii stał się prekursorem w branży oponiarskiej.

Czytaj więcej
Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
Türkiye
United Kingdom
USA