Menu

Najciekawsze informacje z branży » strona 52

Historia opon Dunlop

Potrzeba jest matką wynalazku. To przysłowie świetnie obrazuje okoliczności, w jakich narodziła się firma Dunlop, stworzona przez Johna Boyda Dunlopa, który z chirurga weterynarii stał się prekursorem w branży oponiarskiej.

Czytaj więcej

Historia opon BFGoodrich

Przed BFGoodrich w branży oponiarskiej w Stanach Zjednoczonych nie było niczego. Marka nazwana na cześć swojego założyciela jest najstarszym amerykańskim producentem samochodowego ogumienia.

Czytaj więcej

Historia opon Bridgestone

Kamienny most to po japońsku „ishibashi”, a po angielsku „stone bridge”. Nazwa marki Bridgestone pochodzi właśnie z dosłownego tłumaczenia z języka japońskiego nazwiska założyciela firmy, Shojiro Ishibashiego.

Czytaj więcej

Historia opon Cooper

W Stanach Zjednoczonych są dziesiątki miast, a także szczyty, wyspy i rzeki noszące tę nazwę. Cooper to po angielsku bednarz, a o sławnych ludziach o tym nazwisku można by napisać książkę. Cooper to także marka oponiarska wywodząca się ze stolicy tej branży, miejscowości Akron w stanie Ohio.

Czytaj więcej

Historia opon Goodyear

W mitologii greckiej był taki bóg, który nosił uskrzydlone sandały. Dzięki nim Hermes przemieszczał się z miejsca na miejsce. Minęły setki lat i buciki ze skrzydełkami zostały zastąpione przez opony. Żeby nie było wątpliwości – opony sygnowane znaczkiem z uskrzydloną stopą.

Czytaj więcej

Historia opon Yokohama

19 grudnia 2008

Z czteroprocentowym udziałem w światowej sprzedaży opon i wyrobów gumowych we wczesnych latach dziewięćdziesiątych, Yokohama Rubber Co., Ltd. uplasowała się na ósmym miejscu wśród najlepszych na świecie producentów opon i wyrobów z gumy.

Czytaj więcej