Menu

Najciekawsze informacje z branży » strona 5

Opony ciężarowe – jakie powinno być prawidłowe ciśnienie?

25 stycznia 2019

Motocykl, osobówka czy samochód ciężarowy – rodzaj pojazdu nie ma znaczenia, ponieważ wszystkich obowiązuje jedna zasada: ciśnienie w oponach należy kontrolować regularnie. Jednak to kierowcy ciężarówek powinni najdokładniej przyglądać się swoim oponom. Optymalne ciśnienie jest dla nich podstawą komfortowej pracy, a trudne warunki (dalekie trasy i znaczne obciążenie) przyspieszają proces naturalnego uchodzenia powietrza z ogumienia.

Czytaj więcej

Jaki profil opony na polskie drogi?

17 stycznia 2019

Profil opon ma znaczenie. W pewnym stopni wpływa na to, jak prowadzi się nasze auto. Kierowcy mogą wybierać spośród modeli o wysokim lub niskim profilu. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, jednak z punktu widzenia podróżujących najważniejsze pytanie brzmi: jaki profil opony będzie najlepszy na „polskie drogi”?

Czytaj więcej

Rotacja opon – zamiana opon miejscami

14 grudnia 2018

Ekologia, pragmatyzm lub po prostu oszczędność – motywacje mogą być różne, ale cel pozostaje dla wszystkich kierowców jeden: maksymalne przedłużenie żywotności swojego ogumienia. Jednym ze sposobów na poprawę długowieczności opon jest ich regularne rotowanie.

Czytaj więcej

Koło zapasowe czy zestaw naprawczy do opon - wady i zalety

10 grudnia 2018

Koło zapasowe coraz częściej staje się zbędnym gadżetem. Nie dość, że „zapas” swoje waży, to trudno go zmieścić do coraz ciaśniejszych samochodów. Czy jednak zestaw naprawczy wyprze zupełnie koło zapasowe?

Czytaj więcej

Łańcuchy śniegowe do ciężarówek

29 listopada 2018

Czy wiesz jakie łańcuchy stosować w samochodach ciężarowych? Zastanawiasz się jak je montować? Przeczytaj poniższy artykuł, a znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Czytaj więcej

Opony z białym paskiem do klasycznych motocykli

28 listopada 2018

Wielu z nas w którymś z gangsterskich filmów widziało motocykl z oponami wyposażonymi w białe pasy. Losy tego rozwiązania były różne, ale współcześnie tzw. "whitewall" znowu są pożądane. 

Czytaj więcej
Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
Türkiye
United Kingdom
USA