Menu

Najciekawsze informacje z branży » strona 5

Opony z białym paskiem do klasycznych motocykli

28 listopada 2018

Wielu z nas w którymś z gangsterskich filmów widziało motocykl z oponami wyposażonymi w białe pasy. Losy tego rozwiązania były różne, ale współcześnie tzw. "whitewall" znowu są pożądane. 

Czytaj więcej

Ile waży opona?

27 listopada 2018

Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o masie opony. Które elementy konstrukcji opon ważą najwięcej? Czy cięższe opony są lepsze? Co ma wspólnego masa opon z osiągami?

Czytaj więcej

ET i szerokość felgi

27 listopada 2018

Odpowiedni dobór ET i szerokości felgi stwarza kierowcom problemy. Poniżej dowiesz się czym jest ET czy jaki wpływ na Twoją jazdę ma odpowiednia szerokość felgi oraz poznasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Czytaj więcej

Ludzik Michelin - logo znane na całym świecie

23 listopada 2018

Charakterystyczny ludzik z opon to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli firmowych na świecie. Skąd wzięła się ta postać? Dlaczego stała się aż tak popularna? Poznaj historię Bibendum!

Czytaj więcej

Opony wzmacniane: wady i zalety

22 listopada 2018

Co to są opony wzmacniane? Poznaj wady i zalety opon wzmacnianych. Dowiedz się czy, a jeśli tak, to w jakich okolicznościach warto kupować opony wzmacniane?

Czytaj więcej

Opony a wypadki

22 listopada 2018

Czy opony mogą spowodować wypadek? Sprawdź, jak wiele wypadków zdarza się ze względu na uszkodzenia lub niewłaściwą eksploatację opon.

Czytaj więcej