Menu

Najciekawsze informacje z branży » strona 4

Opony motocyklowe a ich data produkcji

15 lutego 2019

Data produkcji opon bardzo często uznawana jest za jeden z najważniejszych czynników decydujących o ich zakupie. Czy faktycznie ten parametr jest tak istotny, czy też jego znaczenie jest przeceniane? Dowiedz się więcej.

Czytaj więcej

Budowa felgi samochodowej i jej parametry

12 lutego 2019

Felga wbrew pozorom nie jest tylko prostą metalową obręczą. Posiada ona kilka parametrów, o których warto wiedzieć więcej. Przeczytaj artykuł i poznaj budowę felg.

Czytaj więcej

Opona z dętką – charakterystyka

08 lutego 2019

Opony dętkowe, często zwane również klasycznymi, w zasadzie nie są już stosowane w samochodach. Nie oznacza to oczywiście, że powinniśmy zapomnieć o tym przełomowym dla przemysłu oponiarskiego oraz automobilizmu okresie, gdy modele dętkowe były czymś powszechnym. W tym artykule przypominamy historię ich powstania, zasadę funkcjonowania, wady i zalety.

Czytaj więcej

Opony z kolcami, a warunki w Polsce

05 lutego 2019

Czym jest kolcowanie opon i w jakich warunkach takie rozwiązanie się sprawdza? Przekonaj się, czy w Polsce tego typu ogumienie jest dozwolone. Poznaj najważniejsze wady i zalety opon kolcowanych.

Czytaj więcej

Opona radialna - charakterystyka

01 lutego 2019

Od zastrzeżenia patentowego opony radialnej przez francuską markę Michelin w 1946 roku minęło już ponad 70 lat. Z perspektywy czasu, wydarzenie to całkowicie odwróciło trendy w dziedzinie produkcji ogumienia. Lata 50. XX wieku okazały się cezurą, po której cały świat zwrócił się od opon diagonalnych w stronę radialnych.

Czytaj więcej

Komplet felg - inny na lato i zimę

31 stycznia 2019

Sezonowe wymiany opon stają się standardem. Większość kierowców jest świadoma pozytywnego wpływu takich działań na bezpieczeństwo. Z drugiej strony wielu narzeka, że wymiana opon wiąże się z kosztami. W skali kilku lat rosną one do sporych sum. Czy istnieje rozwiązanie tego problemu?

Czytaj więcej
Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
Türkiye
United Kingdom
USA