Menu

Najciekawsze informacje z branży » strona 3

Opony motocyklowe a ich data produkcji

15 lutego 2019

Data produkcji opon bardzo często uznawana jest za jeden z najważniejszych czynników decydujących o ich zakupie. Czy faktycznie ten parametr jest tak istotny, czy też jego znaczenie jest przeceniane? Dowiedz się więcej.

Czytaj więcej

Budowa felgi samochodowej i jej parametry

12 lutego 2019

Felga wbrew pozorom nie jest tylko prostą metalową obręczą. Posiada ona kilka parametrów, o których warto wiedzieć więcej. Przeczytaj artykuł i poznaj budowę felg.

Czytaj więcej

Wymiana opon samochodowych – ile powinna kosztować?

08 lutego 2019

Zastanawiasz się, ile powinna kosztować wymiana opon? Sprawdziliśmy, jak ceny za tę usługę kształtują się w największych polskich miastach.

Czytaj więcej

Opona z dętką – charakterystyka

08 lutego 2019

Opony dętkowe, często zwane również klasycznymi, w zasadzie nie są już stosowane w samochodach. Nie oznacza to oczywiście, że powinniśmy zapomnieć o tym przełomowym dla przemysłu oponiarskiego oraz automobilizmu okresie, gdy modele dętkowe były czymś powszechnym. W tym artykule przypominamy historię ich powstania, zasadę funkcjonowania, wady i zalety.

Czytaj więcej

Opony z kolcami, a warunki w Polsce

05 lutego 2019

Czym jest kolcowanie opon i w jakich warunkach takie rozwiązanie się sprawdza? Przekonaj się, czy w Polsce tego typu ogumienie jest dozwolone. Poznaj najważniejsze wady i zalety opon kolcowanych.

Czytaj więcej

Opona radialna - charakterystyka

01 lutego 2019

Od zastrzeżenia patentowego opony radialnej przez francuską markę Michelin w 1946 roku minęło już ponad 70 lat. Z perspektywy czasu, wydarzenie to całkowicie odwróciło trendy w dziedzinie produkcji ogumienia. Lata 50. XX wieku okazały się cezurą, po której cały świat zwrócił się od opon diagonalnych w stronę radialnych.

Czytaj więcej