Menu

Najciekawsze informacje z branży » strona 2

Strefa zgniotu - co to jest?

16 stycznia 2019

Kiedy mechanicy i eksperci mówią o kolizjach, często odnoszą się właśnie do strefy zgniotu, która jest ważną częścią konstrukcji samochodu. Mimo to wielu kierowców nie jest tego świadomych. W tym artykule wyjaśnimy, co to jest strefa zgniotu i jak może Ci pomóc w razie wypadku.

Czytaj więcej

Budowa opon - funkcje poszczególnych elementów

28 listopada 2018

Dowiedz się z jakich elementów składa się opona. Poznaj funkcję poszczególnych elementów. Czytaj o budowie opon.

Czytaj więcej

Stabilizator zawieszenia i jego rola w przyczepności pojazdu

27 listopada 2018

Czym jest stabilizator zawieszenia? Jak wpływa na przyczepność pojazdu? W artykule omawiamy najważniejsze zagadnienia związane z zawieszeniem samochodu.

Czytaj więcej

Prototypy opon przyszłości

19 listopada 2018

Czy niebawem opony będą wytwarzać energię elektryczną podczas jazdy samochodem? Czy kauczuk w ich składzie zastąpi wkrótce wyciąg z mniszka lekarskiego? I wreszcie – czy koła i opony niebawem zamienią się w sfery? To tylko część pytań w dyskusji o ogumieniu, z jakiego być może będziemy korzystać w przyszłości.

Czytaj więcej

Wypadki drogowe w Polsce – jest dobrze, lepiej nie będzie?

14 listopada 2018

W Polsce od roku 2007 liczba wypadków na drogach cały czas malała. Dopiero w tym roku ta tendencja się zatrzymała. Nadal jesteśmy daleko za średnią unijną. Co zrobić, by to zmienić?

Czytaj więcej

Opony ciężarowe i ich rodzaje ze względu na parametry

21 lutego 2019

Opony do samochodów ciężarowych znacząco różnią się od modeli standardowych. Jednak czy możemy wyróżnić kilka rodzajów takiego ogumienia? Przeczytaj o panującym podziale w naszym artykule.

Czytaj więcej