Menu

Artykuły o oponach » strona 4

Opony ciężarowe i ich rodzaje ze względu na parametry

21 lutego 2019

Opony do samochodów ciężarowych znacząco różnią się od modeli standardowych. Jednak czy możemy wyróżnić kilka rodzajów takiego ogumienia? Przeczytaj o panującym podziale w naszym artykule.

Czytaj więcej

Rozmiary opon

20 lutego 2019

Przeczytaj artykuł o rozmiarach opon. Sprawdź jak odczytać rozmiar opony. Dowiedz się jakie istnieją systemy oznaczeń.

Czytaj więcej

Opony motocyklowe a ich data produkcji

15 lutego 2019

Data produkcji opon bardzo często uznawana jest za jeden z najważniejszych czynników decydujących o ich zakupie. Czy faktycznie ten parametr jest tak istotny, czy też jego znaczenie jest przeceniane? Dowiedz się więcej.

Czytaj więcej

Wymiana opon – poradnik

13 lutego 2019

Wymiana opon jest nieskomplikowaną czynnością, jednak jej prawidłowe wykonanie wymaga fachowej wiedzy. Wzorcowo przeprowadzona zamiana opon zapewnia nie tylko odpowiedni komfort jazdy i niższe koszty eksploatacji pojazdu, ale także bezpieczeństwo na drodze. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości na temat wymiany ogumienia, przygotowaliśmy krótki poradnik dla kierowców.

Czytaj więcej

Budowa felgi samochodowej i jej parametry

12 lutego 2019

Felga wbrew pozorom nie jest tylko prostą metalową obręczą. Posiada ona kilka parametrów, o których warto wiedzieć więcej. Przeczytaj artykuł i poznaj budowę felg.

Czytaj więcej

Wymiana opon samochodowych – ile powinna kosztować?

08 lutego 2019

Zastanawiasz się, ile powinna kosztować wymiana opon? Sprawdziliśmy, jak ceny za tę usługę kształtują się w największych polskich miastach.

Czytaj więcej