Menu

Artykuły o oponach » strona 4

Strefa zgniotu - co to jest?

16 stycznia 2019

Kiedy mechanicy i eksperci mówią o kolizjach, często odnoszą się właśnie do strefy zgniotu, która jest ważną częścią konstrukcji samochodu. Mimo to wielu kierowców nie jest tego świadomych. W tym artykule wyjaśnimy, co to jest strefa zgniotu i jak może Ci pomóc w razie wypadku.

Czytaj więcej

Wentyl samochodowy - co można zyskać na regularnej wymianie?

14 stycznia 2019

Wentyle samochodowe to niedoceniany, choć niezwykle istotny element koła. Jego regularna wymiana wpływa znacząco na bezpieczeństwo jazdy. Sprawdź, jak często warto wymieniać zawór w oponie.

Czytaj więcej

Jak pompować opony – poradnik

14 stycznia 2019

Nie wiesz, jakie ciśnienie jest optymalne dla opon w Twoim samochodzie? A może z nieufnością podchodzisz do kompresorów na stacjach benzynowych? Z artykułu dowiesz się, jak pompować ogumienie, aby zapewnić sobie maksymalny komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy.

Czytaj więcej

Ząbkowanie opon

07 stycznia 2019

Dowiedz się jak powstaje zjawisko ząbkowania opon. Poznaj przyczyny i objawy ząbkowania opon - wszystkie informacje znajdziesz w poniższym artykule.

Czytaj więcej

Zimówki tylko na przód – czy to bezpieczne rozwiązanie?

18 grudnia 2018

Niektórzy kierowcy, chcąc zaoszczędzić, zakładają opony zimowe tylko na jedną oś. Nie jest to jednak właściwe postępowanie. Łączenie ogumienia o różnych właściwościach może zagrażać ich bezpieczeństwu.

Czytaj więcej

Rotacja opon – zamiana opon miejscami

14 grudnia 2018

Ekologia, pragmatyzm lub po prostu oszczędność – motywacje mogą być różne, ale cel pozostaje dla wszystkich kierowców jeden: maksymalne przedłużenie żywotności swojego ogumienia. Jednym ze sposobów na poprawę długowieczności opon jest ich regularne rotowanie.

Czytaj więcej