Menu

Artykuły o oponach » strona 3

Opony sportowe – rodzaje i profile

23 stycznia 2019

Kierowcy sportowi, którzy biorą udział w wielkich wyścigach i na co dzień mają styczność z mocnymi autami, nazywają opony „czarnym złotem”. Skąd bierze się ich nobilitacja w środowisku rajdowców? Wyścigowe opony odgrywają niebagatelną rolę w drodze do zwycięstwa.

Czytaj więcej

Przyczyny ściągania samochodu na boki - jak je znaleźć?

22 stycznia 2019

Twój samochód ściąga na boki? Dowiedz się, jak w czterech prostych krokach sprawdzić czy przyczyną są koła samochodu.

Czytaj więcej

Homologacja opon – opony z pierwszego wyposażenia

17 stycznia 2019

Dobór opon wciąż budzi wiele wątpliwości. Pojęcia takie, jak: oryginalne wyposażenie, OE, pierwsze wyposażenie czy homologacja samochodu mogą niejednego kierowcę przyprawiać o ból głowy. W niniejszym artykule na najpopularniejsze pytania dotyczące tych problematycznych kwestii.

Czytaj więcej

Klasy opon – kupić drogie czy tanie?

17 stycznia 2019

Przeczytaj artykuł i dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o klasyfikacji opon. Dowiesz się m.in. na jakie segmenty dzieli się rynek oponiarski oraz, który z nich najlepiej sprawdzi się w Twoim aucie

Czytaj więcej

Osiągi opon

17 stycznia 2019

Przeczytaj artykuł o osiągach opon. Dowiedz się, które parametry mają największy wpływ na bezpieczeństwo.

Czytaj więcej

Jaki profil opony na polskie drogi?

17 stycznia 2019

Profil opon ma znaczenie. W pewnym stopni wpływa na to, jak prowadzi się nasze auto. Kierowcy mogą wybierać spośród modeli o wysokim lub niskim profilu. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, jednak z punktu widzenia podróżujących najważniejsze pytanie brzmi: jaki profil opony będzie najlepszy na „polskie drogi”?

Czytaj więcej