Menu

Artykuły o oponach » strona 2

Opona radialna - charakterystyka

01 lutego 2019

Od zastrzeżenia patentowego opony radialnej przez francuską markę Michelin w 1946 roku minęło już ponad 70 lat. Z perspektywy czasu, wydarzenie to całkowicie odwróciło trendy w dziedzinie produkcji ogumienia. Lata 50. XX wieku okazały się cezurą, po której cały świat zwrócił się od opon diagonalnych w stronę radialnych.

Czytaj więcej

Komplet felg - inny na lato i zimę

31 stycznia 2019

Sezonowe wymiany opon stają się standardem. Większość kierowców jest świadoma pozytywnego wpływu takich działań na bezpieczeństwo. Z drugiej strony wielu narzeka, że wymiana opon wiąże się z kosztami. W skali kilku lat rosną one do sporych sum. Czy istnieje rozwiązanie tego problemu?

Czytaj więcej

Opony ciężarowe – jakie powinno być prawidłowe ciśnienie?

25 stycznia 2019

Motocykl, osobówka czy samochód ciężarowy – rodzaj pojazdu nie ma znaczenia, ponieważ wszystkich obowiązuje jedna zasada: ciśnienie w oponach należy kontrolować regularnie. Jednak to kierowcy ciężarówek powinni najdokładniej przyglądać się swoim oponom. Optymalne ciśnienie jest dla nich podstawą komfortowej pracy, a trudne warunki (dalekie trasy i znaczne obciążenie) przyspieszają proces naturalnego uchodzenia powietrza z ogumienia.

Czytaj więcej

Jak odróżnić opony zimowe od letnich?

25 stycznia 2019

Zastanawiasz się, jak rozróżnić opony zimowe od letnich? Sprawdź, jakie różnice występują między modelami sezonowymi w zakresie użytej mieszanki, zastosowanej rzeźby bieżnika oraz oferowanych osiagów.

Czytaj więcej

Dobre opony na mokrą nawierzchnię – czyli jakie ogumienie wybrać na deszcz?

24 stycznia 2019

Jakie ogumienie najlepiej sprawdza się podczas opadów deszczu? Sprawdź, czym charakteryzują się dobre opony na mokrą nawierzchnię.

Czytaj więcej

Opony sportowe – rodzaje i profile

23 stycznia 2019

Kierowcy sportowi, którzy biorą udział w wielkich wyścigach i na co dzień mają styczność z mocnymi autami, nazywają opony „czarnym złotem”. Skąd bierze się ich nobilitacja w środowisku rajdowców? Wyścigowe opony odgrywają niebagatelną rolę w drodze do zwycięstwa.

Czytaj więcej