Chcesz szybko i tanio kupić najlepsze opony do swojego samochodu? Dobrze trafiłeś! Przeczytaj nasz przewodnik zakupowy i uniknij problemów z zakupem opon w szczycie sezonu.

Prezentujemy poradnik, w którym znajdziesz rozwiązania najczęściej pojawiających się problemów podczas trwania sezonu na zmianę opon. Udane zakupy to spokojne zakupy i my mamy zamiar Ci w tym pomóc. Zapraszamy do lektury!

 

Podstawowe informacje o zakupach w OPONEO

1. W naszym sklepie możesz wybrać z oferty kilkuset modeli opon różnych producentów we wszystkich rozmiarach. Sprzedajemy tylko nowe opony (wg przepisów to opony do 3 lat od daty produkcji – my staramy się oferować opony nie starsze niż 1,5-roczne). Dzięki dużej rotacji towaru możemy Ci zaproponować bardzo atrakcyjne ceny.

2. Zamówienie możesz złożyć za pośrednictwem formularza zamówienie (najszybciej i najprościej), poprzez e-mail, faks lub telefonicznie.

3. O terminie dostawy dowiesz się poprzez e-mail i SMS, które do Ciebie wyślemy. Konkretną godzinę przyjazdu kuriera możesz umówić kontaktując się z firmą, która dostarcza przesyłkę. Zamówiony towar zazwyczaj dostarczamy w ciągu 1-2 dni roboczych.

4. Dostawa towaru z naszego sklepu jest bezpłatna – płacisz tylko za swoje zakupy!

5. Istnieje możliwość dostawy opon do serwisu wulkanizacyjnego, w którym mają one zostać zamontowane (współpracuje z nami kilkaset punktów w całym kraju). Dowiedz się więcej o usłudze dostawy z montażem.

6. Za zakupiony towar wystawiamy faktury imienne i VAT do 15. dnia miesiąca następującego po terminie odbioru towaru

7. Za swoje zakupy możesz zapłacić za pobraniem, kartą kredytową, przelewem na zasadzie przedpłaty lub w ratach. Wszystkie transakcje są szyfrowane w oparciu o protokół SSL – Twoje pieniądze są absolutnie bezpieczne.

8. Bezpieczny jest również zamówiony przez Ciebie towar. Opony pakowane są w sposób umożliwiający odczytanie z nich podstawowych informacji przy odbiorze. Felgi pakowane są w kartony i odpowiednio zabezpieczone, aby zapobiec uszkodzeniom w czasie transportu.
 

Co jeszcze warto o nas wiedzieć?

Jesteśmy całkowicie polską firmą i liderem rynku nieprzerwanie od 2001 roku. W 2007 roku weszliśmy na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Możemy pochwalić się ponad 2 000 000 zadowolonych klientów. O sprawną realizację zamówień dba ponad 150 doskonale przeszkolonych pracowników. Posiadamy również swoje sklepy zagraniczne w Niemczech, Francji, USA, Włoszech, Austrii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Irlandii, Turcji, Czechach, Belgii, Słowacji i planujemy wejście na rynki kolejnych państw. Zakupy w naszym sklepie polecają najwięksi producenci opon: Goodyear, Dunlop, Bridgestone, Fulda, Dębica, Firestone, Dayton, Sava i Pirelli.

Powrót do góry artykułu.

infolinia sklepu
Sprawną obsługę klienta zapewnia zespół doskonale przeszkolonych pracowników.

"Wszystkie linie telefoniczne w sklepie są zajęte..."

Problemy z dodzwonieniem się są bardzo rzadkie - 95% połączeń zostaje odebranych przez naszych konsultantów.

Mogą czasami pojawić się w okresie, gdy:

  • następuje zmiana pogody (gwałtowne ocieplenie wiosną lub opady śniegu późną jesienią),
  • zbliżają się święta, na które często się wyjeżdża (weekend majowy, Wszystkich Świętych, Boże Narodzenie itp.).

W tym czasie odbieramy znacznie więcej połączeń (liczba ta rośnie wręcz drastycznie). W ciągu jednego dnia do naszej firmy może dzwonić nawet 5 tysięcy klientów. Taka liczba dzwoniących powoduje tworzenie się kolejek na infolinii, które próbujemy rozładować tak szybko, jak to możliwe. W takich sytuacjach zwiększamy liczbę konsultantów i wydłużamy czas pracy infolinii.

Jeśli nie możesz połączyć się z naszą infolinią, a chcesz złożyć zamówienie, to najlepszym sposobem jest dokonanie zakupu przez stronę OPONEO.PL.

Jak to zrobić w szybki sposób?

1. Wybierz interesujący Cię produkt (jeśli nie wiesz na jakie opony się zdecydować, przeczytaj artykuł "Które opony zimowe wybrać?").

2. Wypełnij dane do wysyłki oraz, o ile to konieczne, do faktury.

3. Odbierz e-mail i SMS z potwierdzeniem przyjęcia zamówienia i jego numerem (Twój numer zamówienia wyświetli się także po jego złożeniu).

Przedstawiony powyżej sposób to najszybszy i najprostszy sposób złożenia zamówienia. Oczekiwanie na oddzwonienie konsultanta może wydłużyć czas dostawy, gdyż mimo najszczerszych chęci, konsultant oddzwoni dopiero po upływie godziny lub dwóch (w zależności od natężenia ruchu na infolinii).

Złożenie zamówienia przez naszą stronę www jest proste, szybkie i najwygodniejsze.
 

"A co, jeśli nie chcę złożyć zamówienia, tylko o coś zapytać?" - tak sobie pewnie myślisz w tej chwili. W pierwszej kolejności zapoznaj się z informacjami dostępnymi na stronie sklepu (w zakładach FAQ, regulaminie i dziale artykułów/poradników). Są one przygotowane w wyczerpujący i przejrzysty sposób. W 99% procentach przypadków znajdziesz tam odpowiedź na swoje pytanie i zaoszczędzisz swój czas.

Powrót do góry artykułu.

"Mimo wszystko chciałbym skontaktować się z Wami bezpośrednio"

W porządku! Nasza infolinia pracuje według godzin podanych na stronie OPONEO.PL. Jeśli nie możesz się dodzwonić, wyślij nam maila! Odpowiedź od jednego z naszych konsultantów otrzymasz najszybciej jak to możliwe i nie dłużej niż w ciągu 24h od wysłania wiadomości.

Powrót do góry artykułu.

dostawa przesylki
Zamówione produkty szybko dostarczamy za pomocą profesjonalnej i uznanej firmy kurierskiej (fot. dpd.com.pl).

"Zamówiłem opony, ale czas dostawy się wydłuża"

W szczycie sezonu zdarzają się sytuacje, że czas dostawy jest dłuższy niż w miesiącach poza sezonem. Sytuacja ta występuje w momencie, gdy ilość zamówień na opony i felgi jest kilkukrotnie większa niż w okresie przejściowym. Dlatego nigdy nie zostawiaj zakupów na ostatnią chwilę. Wcześniejszy zakup przyniesie Ci szereg korzyści:

Powrót do góry artykułu.

"Czy ceny opon w sezonie się zmieniają?"

W sezonie bardzo dynamicznie zmienia się dostępność produktów na magazynach. Ceny opon i felg uzależnione są od dostępności towaru, kursu walut czy też cen dyktowanych przez producentów opon. Jeśli w magazynach zaczyna brakować opon, a kursy walut rosną, to ceny zakupowe produktów narzucane przez producentów opon i felg rosną. W związku z tym także i ceny w sklepach zmieniają się.

Jest to kolejny argument przemawiający za wcześniejszym zakupem opon. Wówczas, jak już wspomnieliśmy, masz pewność najlepszych cen i bardzo dobrej dostępności produktów w sklepie.

Powrót do góry artykułu.

"Opony są na stronie, zamawiam, a potem nagle ich nie ma..."

Takie sytuacje czasami zdarzają się, ale ma to miejsce bardzo rzadko.

Jest to spowodowane tym, że magazyny z produktami przedstawionymi na stronie sklepu rozlokowane są w całej Europie. Dostęp do magazynów ma wiele sklepów stacjonarnych oraz internetowych z całej Europy. W momencie składania zamówienia ktoś w innej części kraju lub Europy może dokonać zakupu o kilka sekund wcześniej - stąd późniejsza informacja o niedostępności produktu. 

Nasza firma posiada dostęp do kilkudziesięciu magazynów z oponami w całej Europie. Jeśli konsultant kontaktuje się z Tobą i informuje o niedostępności towaru to możesz być pewny, że zrobił wszystko, aby sprowadzić ten produkt, ale niestety go zabrakło.

W takiej sytuacji zaproponujemy Tobie inny produkt w podobnej klasie jakościowej i cenie. Oczywiście ostateczna decyzja o zakupie zawsze należy do Ciebie. Pamiętaj, że zależy nam na jak najwyższym poziomie świadczonych usług i Twoim zadowoleniu.

Powrót do góry artykułu.

Podsumowanie

Najszybciej otrzymasz opony, gdy samodzielnie złożysz zamówienie poprzez stronę internetową naszego sklepu. Po złożeniu zamówienia otrzymasz potwierdzenie przyjęcia zamówienia i informacje o kolejnych etapach jego realizacji na adres mailowy podany w formularzu. Jest to najszybsza forma zakupów.

Aby uniknąć dłuższego czasu realizacji zamówienia, dostawy, braku wybranego produktu czy wyższych cen należałoby dokonać zakupu kilka tygodni przed spodziewaną zmianą pogody lub okresem wyjazdów. Takie zamówienie najlepiej złożyć poprzez sklep OPONEO.PL i oczekiwać na pewną szybką i darmową dostawę produktów dostępnych w najniższych cenach.

ŻYCZYMY UDANYCH ZAKUPÓW!!!

Powrót do góry artykułu.