Sprawdź swoje zamówienie

Wpisz numer zamówienia oraz nazwisko w przypadku klienta indywidualnego, lub NIP w przypadku firmy.

Sprawdź status

Sprawdź status zamówienia

Wybierz profil
Wybierz średnicę

Nie jesteś pewien?: Wybierz swoje auto

Sava

Zastosuj

zwiń

rozwiń wszystkie Zastosuj

Wszystkie

Zastosuj

Wszystkie

Zastosuj

Wszystkie

Zastosuj

Wszystkie

Zastosuj

Zakres cenowy

0 0
   

x Oszczędzaj czas i nie brudź rąk.
Połącz dostawę z montażem!

OPONEO.PL dostarcza opony do serwisów partnerskich w całym kraju. Masz do dyspozycji 744 stacji montażowych i rezerwację dokładnej daty i godziny montażu już w trakcie składania zamówienia.

Zaznacz i zobacz tylko te opony, które możemy dostarczyć do serwisu montażowego.

Więcej o usłudze

x Opony wzmacniane

Każda opona posiada przypisaną do swojego rozmiaru wartość nośności. Indeks ten regulowany jest postanowieniami Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Opon i Felg. Opony wzmacniane mają nośność większą, niż standardowe produkty. Dzięki temu mogą one lepiej spełniać wymagania stawiane przed oponami używanymi w pojazdach, które wymagają wyższej nośności.

x Opony Run on flat

Opony Run Flat umożliwiają dalszą jazdę bez powietrza. Jazda na przebitej oponie Run Flat jest możliwa średnio przez 80 km z prędkością nie większą niż 80 km/h.

Opony Sava

Opony Sava

Historia słoweńskiej firmy Sava Tires sięga 1921 roku. Od 1997 przedsiębiorstwo jest częścią Goodyear Tire and Rubber Company. Od 2004 koncern posiada 100% udziałów Savy.

W ofercie firmy znajdziemy opony osobowe, ciężarowe, dostawcze oraz przeznaczone dla aut typu SUV. W Polsce Sava jest jednym z liderów rynku opon ciężarowych w segmencie ekonomicznym. Produkty słoweńskiej firmy są pozycjonowanie w klasie budżetowej.

Główna fabryka firmy zlokalizowana w słoweńskim mieście Kranj produkuje około 8 milionów opon rocznie. Produkty są sprzedawane na całym świecie. Sava zatrudnia w Europie ponad 1 600 pracowników.

Produkty Sava łączą dobre osiągi z rozsądną ceną.

Ranking opon letnich Sava

Ranking opon letnich to zestawienie najwyżej ocenionych opon letnich. Oceny tworzone są na podstawie opinii naszych uzytkowników. Obecnie zebraliśmy już ponad 50 tysięcy opinii. Poniżej prezentujemy opony, które zyskały największą przychylność kierowców.

opona letnia Ocena 5,0 11111000 (87 opinii)
opona letnia Ocena 4,9 1111900 (36 opinii)
opona letnia Ocena 4,9 1111800 (230 opinii)
opona letnia Ocena 4,6 1111600 (349 opinii)
opona letnia Ocena 4,3 1111300 (130 opinii)
opona letnia Ocena 4,3 1111200 (1 opinia)
opona letnia Ocena 4,1 1111100 (7 opinii)

Ranking opon zimowych Sava

Ranking opon zimowych to zestawienie najwyżej ocenionych opon zimowych. Oceny tworzone są na podstawie opinii naszych uzytkowników. Obecnie zebraliśmy już ponad 50 tysięcy opinii. Poniżej prezentujemy opony, które zyskały największą przychylność kierowców.

opona zimowa Ocena 5,5 1111140 (1 opinia)
opona zimowa Ocena 5,0 11111000 (315 opinii)
opona zimowa Ocena 4,8 1111800 (82 opinii)
opona zimowa Ocena 4,7 1111700 (839 opinii)
opona zimowa Ocena 4,4 1111400 (41 opinii)

Najnowsze produkty

Najnowsze opony Sava w ofercie OPONEO.PL. Nowoczesne modele opon Sava, w których zastosowano najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne.

 • Sava TRENTA M PLUS S
  Sava TRENTA M PLUS S

  Typ: opona zimowa. Bieżnik: symetryczny – zrównoważone osiągi zarówno na mokrej, jak i na ...

 • Sava INTENSA UHP
  Sava INTENSA UHP

  Typ: opona letnia. Bieżnik: asymetryczny – składa się z dwóch części, część wewnętrzna ...

Bestsellery

Bestsellery to najpopularniejsze wsród użytkowników, najlepiej sprzedające się opony Sava. Są to modele marki Sava, które łączą w sobie dobrą jakość, osiągi i cenę.

 • Sava PERFECTA
  Sava PERFECTA

  Typ: opona letnia. Bieżnik: symetryczny – zapewnia optymalne osiągi na każdym typie ...

 • Sava INTENSA HP
  Sava INTENSA HP

  Typ: opona letnia. Bieżnik: kierunkowy – znakomicie radzi sobie na mokrej nawierzchni. ...

Historia marki

Prawie 90 lat temu bracia Franc i Peter Sumi, Alojz Pirc oraz Jozko Veber założyli spółkę Atlanta, zajmującą się handlem wyrobami gumowymi. Tak narodził się protoplasta firmy Sava, dziś wiodącego środkowoeuropejskiego producenta opon, który po szeregu przekształceń, wchodzi obecnie w skład koncernu Goodyear. W 1920 roku w Kranj, obecnie jednym z największych miast Słowenii (wówczas była to część Królestwa Serbów, Chorwatów i Słoweńców), spotkała się czwórka rzutkich przedsiębiorców z pomysłem na wspólny biznes. Bracia Franc i Peter Sumi wcześniej parali się handlem. Kupcem był też Jozko Veber, ale z pobliskiego Zali Log, natomiast Alojz Pirc był wykwalifikowanym inżynierem. Założycielski kwartet rozpoczynał wspólną działalność od dystrybucji najróżniejszych materiałów gumowych. Po kilku miesiącach panowie dojrzeli do przemodelowania tej działalności w kierunku produkcji. W 1921 roku Atlanta zmieniła nazwę na Vulkan, a niedługo później zaczęła wytwarzać gumowe podeszwy do butów, a z czasem również inny asortyment, taki jak zabawki, piłki i płaszcze przeciwdeszczowe.   Logo marki Sava. Na dziesięciolecie Vulkana, jego szefowie i twórcy zdecydowali o sprzedaży swojego dziecka austriackiej firmie Semperit. Po tej zmianie rozpoczął się nowy rozdział w historii słoweńskiego przedsiębiorstwa. Dodajmy, że był to również początek całej serii ... Więcej

Modele opon Sava

Wszystkie modele opon marki Sava dostepne w naszej ofercie. Możesz tu wybrac dany model opony Sava spośród opon letnich, opon zimowych lub opon całorocznych.

Opony letnie

Zobacz ofertę opon letnich Sava. Opony letnie przeznaczone są do użytkowania od wiosny do jesieni. Wybierz odpowiednią dla siebie oponę letnią Sava.

Opony zimowe

Zapoznaj się z ofertą opon zimowych Sava. Opony zimowe powinny być używane, gdy temperatura powietrza spada regularnie poniżej 7°C. Dobierz dla siebie najodpowiedniejszą oponę zimową Sava.

Opony całoroczne

Sprawdź ofertę opon całorocznych Sava. Opony całoroczne to kompromisowe połączenie osiągów opon letnich i zimowych. Wybierz najlepszą dla siebie oponę całoroczną Sava.

Sezon

Przejrzyj ofertę opon letnich, zimowych i całorocznych marki Sava. Każda z opon Sava dostosowana jest do róznych sezonów i warunków atmosferycznych.

Typ pojazdu

Marka opon Sava oferuje opony do róznych typów pojazdów. Wybierz opony Sava odpowiednie dla Twojego auta.

Producent

Zobacz wszystkie opony marki Sava. Wybierz najlepsze dla siebie opony Sava.