Sprawdź swoje zamówienie Wpisz numer zamówienia oraz nazwisko w przypadku klienta indywidualnego, lub NIP w przypadku firmy.

Sprawdź status

Sprawdź status zamówienia

Wybierz profil
Wybierz średnicę

Nie jesteś pewien?: Wybierz swoje auto

Kumho

Zastosuj

Pokaż Zastosuj

Wszystkie

Zastosuj

Wszystkie

Zastosuj

Wszystkie

Zastosuj

Wszystkie

Zastosuj

Zakres cenowy

0 0
   

x Zaznacz i zobacz tylko te opony, które możemy
dostarczyć do serwisu montażowego.

Jeśli zamówisz do 15:00, możesz zarezerwować montaż nawet jutro!

Dostarczamy opony do serwisów wymiany. Do wyboru masz 923 warsztaty w całym kraju. Dostawa gratis w wybranym przez Ciebie terminie - rezerwujesz dzień i godzinę montażu. Wymiana wg cennika serwisu.

Więcej o usłudze

x Opony wzmacniane

Każda opona posiada przypisaną do swojego rozmiaru wartość nośności. Indeks ten regulowany jest postanowieniami Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Opon i Felg. Opony wzmacniane mają nośność większą, niż standardowe produkty. Dzięki temu mogą one lepiej spełniać wymagania stawiane przed oponami używanymi w pojazdach, które wymagają wyższej nośności.

x Opony Run on flat

Opony Run Flat umożliwiają dalszą jazdę bez powietrza. Jazda na przebitej oponie Run Flat jest możliwa średnio przez 80 km z prędkością nie większą niż 80 km/h.

Opony Kumho

Opony Kumho

Kumho - Kraj: Korea Południowa - Segment: średni – Rok powstania: 1960 – Właściciel: Kumho.


Południowokoreańska marka opon klasy średniej, specjalizująca się w ogumieniu do samochodów osobowych, w tym SUV-ów, lekkich aut dostawczych, aut ciężarowych oraz samolotów. Za datę założenia Kumho przyjmuje się rok 1960, wtedy bowiem powstała spółka Samyang Tire, założona przez przedsiębiorcę Incheona Parka, która w 1978 roku zmieniła nazwę na Kumho Tire. Obecnie Kumho to trzynasty największy producent opon na świecie. Należą do niego również takie marki, jak Admiral, Marshal i Zetum.


Kluczowe daty:


1960 – w miejscowości Yangdong w Korei Płd. powstaje spółka Samyang Tire,
1961 – produkcja pierwszych opon,
1965 – początek działalności eksportowej – początkowo tylko na kontynencie azjatyckim,
1969 – debiut pierwszej opony zimowej,
1973 – partnerstwo z firmą Uniroyal, którego celem było stworzenie opon radialnych,
1976 – produkcja pierwszej opony lotniczej,
1978 – Samyang zmienia się w Kumho, pod nowym szyldem powstają pierwsze opony radialne koreańskiej marki,
1982 – otwarcie pierwszego centrum badań Kumho zlokalizowanego przy fabryce w Songjung,
1990 – debiut na rynku opon typu high performance,
1999 – produkcja pierwszej opony typu run flat, umożliwiającej jazdę po przebiciu; Kumho jest czwartą marką na świecie oferującą takie ogumienie.


Ciekawostki:


Nazwa Kumho w języku koreańskim oznacza „jasne jezioro”.


Moce produkcyjne pierwszej fabryki Kumho w Yangdong były bardzo skromne – początkowo pracujący w niej robotnicy byli w stanie sprostać wymaganiom 20 sztuk opon dziennie.


Oprócz opon, firma Kumho specjalizuje się także w produkcji piłeczek golfowych.

Ranking opon letnich Kumho

Ranking opon letnich to zestawienie najwyżej ocenionych opon letnich. Oceny tworzone są na podstawie opinii naszych uzytkowników. Obecnie zebraliśmy już ponad 100 tysięcy opinii. Poniżej prezentujemy opony, które zyskały największą przychylność kierowców.

opona letnia Ocena 5,6 1111160 (2 opinie)
opona letnia Ocena 5,5 1111140 (5 opinii)
opona letnia Ocena 5,3 1111120 (5 opinii)
opona letnia Ocena 5,2 1111120 (12 opinii)
opona letnia Ocena 5,2 1111120 (42 opinii)
opona letnia Ocena 5,1 1111110 (26 opinii)
opona letnia Ocena 5,0 111110 (68 opinii)
opona letnia Ocena 5,0 11111000 (5 opinii)
opona letnia Ocena 4,9 1111900 (27 opinii)
opona letnia Ocena 4,8 1111800 (13 opinii)

Ranking opon zimowych Kumho

Ranking opon zimowych to zestawienie najwyżej ocenionych opon zimowych. Oceny tworzone są na podstawie opinii naszych uzytkowników. Obecnie zebraliśmy już ponad 100 tysięcy opinii. Poniżej prezentujemy opony, które zyskały największą przychylność kierowców.

opona zimowa Ocena 5,0 11111000 (3 opinie)
opona zimowa Ocena 4,9 1111800 (1 opinia)
opona zimowa Ocena 4,8 1111800 (10 opinii)
opona zimowa Ocena 4,8 1111800 (24 opinii)
opona zimowa Ocena 4,7 1111600 (15 opinii)
opona zimowa Ocena 4,6 1111600 (4 opinie)

Najnowsze produkty

Najnowsze opony Kumho w ofercie OPONEO.PL. Nowoczesne modele opon Kumho, w których zastosowano najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne.

  • Kumho KU39
    Kumho KU39

    Typ: opona letnia. Bieżnik: asymetryczny – składa się z dwóch części, część wewnętrzna ...

  • Kumho KL21
    Kumho KL21

    Typ: opona letnia. Bieżnik: symetryczny – zapewnia zrównoważone osiągi na każdym typie ...

Bestsellery

Bestsellery to najpopularniejsze wsród użytkowników, najlepiej sprzedające się opony Kumho. Są to modele marki Kumho, które łączą w sobie dobrą jakość, osiągi i cenę.

Historia marki

Dwadzieścia opon dziennie lub mniej – tak produkcja ogumienia rozpoczynała się w Kumho. Jej założyciel - Park Incheon, z małej firmy działającej lokalnie zrobił potentata na rynku azjatyckim. Co więcej, dziś jego marka klasyfikowana jest w dziesiątce największych na świecie. Najpierw Korea, potem Kuwejt i Liban Kumho to w języku koreańskim "jasne jezioro". Początkowo jezioro było tylko małą sadzawką, gdy w 1960 roku w mieście Kwangju narodziła się firma Samyang Tire. Pierwszy cel - wsparcie raczkującego przemysłu motoryzacyjnego w Korei Południowej. Na rynku brakowało wówczas nie tylko opon. Nie mniejsze kłopoty były ze zdobyciem choćby części do samochodów. W 1961 roku, z fabryki zlokalizowanej w Yangdong, części metropolii Kwangju, wyjechały premierowe modele ogumienia, w pierwszych miesiącach powstawało ich zaledwie kilkanaście do dwudziestu sztuk dziennie, co nie zaspokajało nawet ułamka potrzeb rodzimego rynku. Potrzeba jest ponoć matką wynalazku, ale więc odpowiadając na rosnący popyt, w 1963 roku Samyang zaprezentował pierwsze koreańskie opony przeznaczone do kompaktowych samochodów osobowych. Świetna sprzedaż błyskawicznie zmobilizowała szefów firmy do zainwestowania w eksport do innych krajów azjatyckich, w których sytuacja na rynku oponiarskim przypominała tę z ojczystej Korei. W październiku 1965 roku pierwszych 200 opon z napisem Samyang ... Więcej

Ostatnio dodane opinie

opony letnie Kumho

opona Letnie Kumho RADIAL 857

Godna polecenia opona do dostawczaka!
Ocena Sław: 4,6 1111600

Opona spełnia oczekiwania - wytrzymała na obciążenia, uniwersalny wzór bieżnika sprawdza się i latem jak również zimą.. cena opony również nie jest wygórowana. Polecam

opona Letnie Kumho PorTran KC53

Dobra jakość za niską cenę.
Ocena BERCIK.: 5,8 1111180

Brak jakichkolwiek zastrzeżeń, bardzo dobra opona dla zwykłego kierowcy.

opony zimowe Kumho

opona Zimowe Kumho I`ZEN KW23

Całkiem fajne. Polecam firmę i model opony.
Ocena Jacek: 5,1 111110

Kupiłem opony sugerując się opinią kolegi z firmy. Super oponka za fajną cenkę. Szczerze polecam.

opona Zimowe Kumho KW7400

godna polecenia
Ocena łukasz: 4,8 1111800

Opony kupiłem nowe i na śniegu perfekcyjne,tylko raz się zakopałem ale to już podczas ich piątego sezonu gdzie bieżnik był słaby.Bardzo dobrze zachowują się w deszczu,nawet na koleinach.Na mokrej nawierzchni głośne,ale nie huczą tylko dosłownie gwiżdżą.

Modele opon Kumho

Wszystkie modele opon marki Kumho dostepne w naszej ofercie. Możesz tu wybrac dany model opony Kumho spośród opon letnich, opon zimowych lub opon całorocznych.

Opony zimowe

Zapoznaj się z ofertą opon zimowych Kumho. Opony zimowe powinny być używane, gdy temperatura powietrza spada regularnie poniżej 7°C. Dobierz dla siebie najodpowiedniejszą oponę zimową Kumho.

Opony całoroczne

Sprawdź ofertę opon całorocznych Kumho. Opony całoroczne to kompromisowe połączenie osiągów opon letnich i zimowych. Wybierz najlepszą dla siebie oponę całoroczną Kumho.

Sezon

Przejrzyj ofertę opon letnich, zimowych i całorocznych marki Kumho. Każda z opon Kumho dostosowana jest do róznych sezonów i warunków atmosferycznych.