Sprawdź swoje zamówienie Wpisz numer zamówienia oraz nazwisko w przypadku klienta indywidualnego, lub NIP w przypadku firmy.

Sprawdź status

Sprawdź status zamówienia

Wybierz profil
Wybierz średnicę

Nie jesteś pewien?: Wybierz swoje auto

Dębica

Zastosuj

Pokaż Zastosuj

Wszystkie

Zastosuj

Wszystkie

Zastosuj

Wszystkie

Zastosuj

Wszystkie

Zastosuj

Zakres cenowy

0 0
   

x Zaznacz i zobacz tylko te opony, które możemy
dostarczyć do serwisu montażowego.

Jeśli zamówisz do 15:00, możesz zarezerwować montaż nawet jutro!

Dostarczamy opony do serwisów wymiany. Do wyboru masz 923 warsztaty w całym kraju. Dostawa gratis w wybranym przez Ciebie terminie - rezerwujesz dzień i godzinę montażu. Wymiana wg cennika serwisu.

Więcej o usłudze

x Opony wzmacniane

Każda opona posiada przypisaną do swojego rozmiaru wartość nośności. Indeks ten regulowany jest postanowieniami Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Opon i Felg. Opony wzmacniane mają nośność większą, niż standardowe produkty. Dzięki temu mogą one lepiej spełniać wymagania stawiane przed oponami używanymi w pojazdach, które wymagają wyższej nośności.

x Opony Run on flat

Opony Run Flat umożliwiają dalszą jazdę bez powietrza. Jazda na przebitej oponie Run Flat jest możliwa średnio przez 80 km z prędkością nie większą niż 80 km/h.

Opony Dębica

Opony Dębica

Dębica - Kraj: Polska - Segment: ekonomiczny – Rok powstania: 1937 – Właściciel: Goodyear.


Polska marka opon ekonomicznych, specjalizująca się w ogumieniu do samochodów osobowych, a także ciągników, maszyn rolniczych, aut dostawczych oraz pojazdów przemysłowych. Firma Dębica S.A. należy do amerykańskiego koncernu Goodyear Tire and Rubber Company, trzeciego największego producenta opon na świecie. Za datę założenia firmy uważa się rok 1937 – wtedy rozpoczęła się budowa dębickiej Fabryki Gum Jezdnych, wielkiej inwestycji w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego.


Kluczowe daty:


1939 – w fabryce w Dębicy zostaje wyprodukowana pierwsza opona,
1940 – w czasie okupacji Fabryka Gum Jezdnych w Dębicy zostaje przejęta przez niemiecki koncern Continental Gummiwerke AG Hanower. Zmienia się nazwa zakładu na Posener Gummiwerke,
1970 – zmiana nazwy fabryki na Dębickie Zakłady Opon Samochodowych „Stomil”,
1976 – w Dębicy powstaje pierwsza polska opona radialna, stworzona na licencji firmy Uniroyal; w fabryce wybudowano Wytwórnię Osobowych Opon Radialnych,
1991 – początek procesu prywatyzacyjnego w Dębicy; trzy lata później firma debiutuje na warszawskiej giełdzie,
1993 – faktyczny początek marki Dębica (pod tą nazwą) – wtedy przedsiębiorstwo zmienia nazwę na: Firma Oponiarska Dębica Spółka Akcyjna,
1995 – większościowy pakiet akcji obejmuje amerykański koncern Goodyear,
2000 – początek wielkiego okresu inwestycyjnego: w Dębicy powstaje, a potem rozbudowywane jest m.in. Centrum Logistyczne.


Ciekawostki:


300 tysięcy złotych – tyle kosztowało pierwsze wyposażenie fabryki w Dębicy w 1937 roku; komplet urządzeń zakupiono w angielskiej firmie Francis Shaw Company Ltd Manchester.


Pierwsza oferta Dębicy w lecie 1939 roku obejmowała siedem rozmiarów opon – moce produkcyjne zakładu pozwalały na wytwarzanie 350 sztuk kompletów ogumienia na dobę.


Fabryka w Dębicy jest obecnie największą wśród zakładów Goodyeara w Europie i trzecią pod tym względem na świecie.


W zakładach Dębicy, oprócz opon rodzimej marki, powstaje też ogumienie Goodyear i innych marek amerykańskiego koncernu: Dunlop, Fulda i Sava.

Ranking opon letnich Dębica

Ranking opon letnich to zestawienie najwyżej ocenionych opon letnich. Oceny tworzone są na podstawie opinii naszych uzytkowników. Obecnie zebraliśmy już ponad 100 tysięcy opinii. Poniżej prezentujemy opony, które zyskały największą przychylność kierowców.

opona letnia Ocena 5,2 1111120 (11 opinii)
opona letnia Ocena 5,1 111110 (1023 opinii)
opona letnia Ocena 4,8 1111800 (1635 opinii)
opona letnia Ocena 4,0 111100 (53 opinii)
opona letnia Ocena 4,0 111100 (769 opinii)
opona letnia Ocena 3,9 1118000 (324 opinii)
opona letnia Ocena 2,8 1180000 (306 opinii)

Ranking opon zimowych Dębica

Ranking opon zimowych to zestawienie najwyżej ocenionych opon zimowych. Oceny tworzone są na podstawie opinii naszych uzytkowników. Obecnie zebraliśmy już ponad 100 tysięcy opinii. Poniżej prezentujemy opony, które zyskały największą przychylność kierowców.

opona zimowa Ocena 4,9 1111800 (162 opinii)
opona zimowa Ocena 4,7 1111700 (3523 opinii)
opona zimowa Ocena 4,5 1111500 (1019 opinii)
opona zimowa Ocena 4,5 1111400 (349 opinii)

Najnowsze produkty

Najnowsze opony Dębica w ofercie OPONEO.PL. Nowoczesne modele opon Dębica, w których zastosowano najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne.

 • Dębica Frigo S-30
  Dębica Frigo S-30

  Typ: opona zimowa. Bieżnik: symetryczny – optymalny poziom osiągów na każdej nawierzchni ...

 • Dębica Navigator 2
  Dębica Navigator 2

  Typ: opona całoroczna. Bieżnik: symetryczny – zrównoważone osiągi na różnego typu ...

Bestsellery

Bestsellery to najpopularniejsze wsród użytkowników, najlepiej sprzedające się opony Dębica. Są to modele marki Dębica, które łączą w sobie dobrą jakość, osiągi i cenę.

 • Dębica Passio 2
  Dębica Passio 2

  Typ: opona letnia. Bieżnik: symetryczny – zapewnia optymalny poziom osiągów na każdy typie ...

 • Dębica Presto
  Dębica Presto

  Typ: opona letnia. Bieżnik: asymetryczny – składa się z dwóch części, zewnętrznej i ...

Historia marki

W 1937 roku w Stanach Zjednoczonych świętowano otwarcie mostu Golden Gate w San Francisco. Królem Wielkiej Brytanii został Jerzy VI, a laureatem Nagrody Nobla w medycynie został nasz bratanek Węgier, Albert Szent-Gyorgyi. Mniej więcej w tym samym czasie w Dębicy rozpoczęła się budowa zakładów największej oponiarskiej firmy w Polsce.   Logo marki Dębica. Historia marki Dębica rozpoczęła się od decyzji polskiego rządu o budowie Centralnego Okręgu Przemysłowego, najważniejszego przedsięwzięcia ekonomicznego II Rzeczypospolitej. Fabrykę kauczuku syntetycznego, opon i farb postanowiono umieścić na Podkarpaciu. Autorem projektu technologicznego był Amerykanin E. Hoovrer, a w pracach pomagał mu Edward Wróblewski, kierownik działu budowlanego poznańskiego Stomilu. Projekt techniczny opracowali specjaliści z amerykańskiej firmy General Tire and Rubber Company we współpracy z trójką polskich inżynierów: Kazimierzem Obrębskim, Henrykiem Saganem i Wiktorem Piotrowskim. Po kilkunastu miesiącach, gotowa była hala produkcyjna o kubaturze 59,5 tys. metrów sześciennych. Do fabryki zakupiono najnowocześniejsze, jak na owe czasy, maszyny angielskiej firmy Francis Shaw Company Ltd Manchester. Cała inwestycja pochłonęła 300 tysięcy złotych. Dębica - gigantyczna inwestycja II RP Jej pierwsze efekty można było zobaczyć już wiosną 1939 roku. 30 marca w ... Więcej

Ostatnio dodane opinie

opony letnie Dębica

opona Letnie Dębica Passio 2

Godne polecenia za tą cenę
Ocena realista_1: 5,1 111110

Szukałem opon tanich i dobrych a że od kilku lat kupuję opony z Dębicy zdecydowałem się i tym razem kupić opony tej firmy. Wybór padł na Passio 2 i powiem szczerze że jestem zadowolony. opony sprawują się lepiej niż można przeczytać w różnych opiniach na stronach internetowych. Jak dla mnie hałas jest naprawdę niewielki ale i opony nie są szerokie. Jeżeli chodzi o jazdę po terenie suchym i mokrym to potrafią zaskoczyć- oczywiście pozytywnie. Natomiast co do oporów toczenia i co się z tym wiąże zużyciem paliwa to przy moim litrowym silniczku nie zauważyłem zmiany na lepsze jak i na gorsze(spalanie na poziomie 4,5l). Ogólnie mogę polecić te opony:)

opona Letnie Dębica Passio 2

Opony warte polecenia
Ocena Marek: 4,9 1111800

Opony Dębica Passio 2 wybrałem przede wszystkim ze względu na dobrą, przystępną ceną. Początkowo obawiałem się, że niska cena może mieć przełożenie na gorszą jakość opony, chyba taką mam mentalność że to co polskie musi być gorsze niż to co zagraniczne. Wcześniej używałem opon zagranicznego producenta z wyższego segmentu i szczerze mówiąc może za wyjątkiem odrobinę większego hałasu opon Dębica Passio nie poczułem żadnej innej różnicy. Jestem w pełni zadowolony z zakupu, zimówki też kupię z Dębicy.

opony zimowe Dębica

opona Zimowe Dębica Frigo 2

Świetne opony na śnieg
Ocena Quest: 5,0 111110

Czekałem z wystawieniem opinii do kolejnego sezonu, chciałem trochę pojeździć nim coś napiszę. Kupiłem komplet opon w ubiegłym roku jeszcze przed nadejściem zimy. Długo się zastanawiałem. Wybór był trudny, bo opinie które czytałem były różne i niejednoznaczne. Z każdymi oponami podobno było coś nie tak. Jedni pisali, że są bardzo zadowoleni, inni, że bardzo zawiedzeni. Wybór padła na Dębicę Frigo2. Producent twierdzi, że jest rewelacyjna na śnieg, co wszyscy też zgodnie potwierdzali. Podobno w testach ADAC pobiła na śniegu inne bardzo markowe opony. Jednak na innych, nieośnieżonych nawierzchniach (droga sucha, mokra) wypadła dość słabo. Mając w głowie młyn po przeczytaniu wielu opinii w końcu zdecydowałem się na Dębicę (licząc że przyjdzie śnieżna zima no i mając na względzie cenę). Co prawda nie jeżdżę ekstremalnie, ale nie zauważyłem, aby opony źle zachowywały się na suchej, czy mokrej drodze (choć pewnie droższe opony trzymają się lepiej - nie miałem, nie wiem). Za to na śniegu - super. Kiedy przyszły rok temu śnieżyce byłem bardzo zadowolony z wyboru. Wyjeżdżanie z zaśnieżonego parkingu, podjazdy pod wzniesienie, a nawet wyciąganie innych z rowu - bez większych problemów. Oponki dobrze sobie radzą nawet na dość wysokim śniegu. Tylko że raz sam znalazłem się w rowie. Na ośnieżonej drodze pojawił się odcinek oblodzenia. Ale wtedy żadne opony nie pomogą. Zobaczymy jak będą się spisywały w dalszej eksploatacji, póki co polecam te oponki. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku też śniegu nie zabraknie. Jeżdżę Oplem Astra, rozmiar opon to 175/65/R14. Nie wiem jak spisują się inne rozmiary. Nie sugerujcie się moja opinią kupując inne modele Dębicy bo mają też słabe odmiany. Wcześniej jeździłem na używanych wieloletnich zimówkach Goodyear Vector i tak właściwie nie widziałem różnicy między letnimi. Dlatego kupiłem nowe - teraz to inna bajka. Latem jeździłem na Uniroyal Rainexpert (też polecam, trochę miękkie bo mają wysoki bieżnik ale na deszcz faktycznie dobre). Jeździłem na nich kilka dni jak spadł śnieg. Mimo, że maja głęboki protektor i są nowe to po założeniu zimówek jest znaczna, bardzo zauważalna różnica. Tak, czy inaczej zimówki to podstawa. Zdecydowanie polecam te opony. Jeśli będą je jeszcze robili to na pewno kupię je znowu.

opona Zimowe Dębica Frigo 2

OPONA GODNA POLECENIA
Ocena Ralf222: 4,7 1111700

OPONA pod względem ceny do jakości moim zdaniem nie ma sobie równych. Jak wiedzą wtajemniczeni kiedyś bieżnik ten występował w oponach UG5 (które również posiadałem - stąd ponowny zakup). Przejściowo jeździłem również na innych oponach w tym przereklamowanych FIRESTONACH WINTERHAWK 2, które zarówno słabo hamują jak i ruszają - PORAŻKA !!! Zakopałem się kilkakrotnie w małym śniegu, a opony były NOWE!!! Z Dębicą FRIGO 2 nie ma takich problemów. Bieżnik znakomicie "wgryza" się w śnieg i kopie aż do piachu :) Wyjeżdżanie nią z 30cm śniegu to bułka z masłem. Opona wg mnie jest typową oponą śniegową. Zachowanie na błocie pośniegowym OK. Polecam szczególnie osobom, które co jakiś czas poruszają się po nieodśnieżonych drogach i w głębokim śniegu. Ale jak wiadomo, wszystko ma swoje słabe punkty i tak FRIGO 2 ma dwie, które obniżają jej notę, a mianowicie zachowanie na mokrym asfalcie w okolicach 0-3'C - droga hamowanie niebezpiecznie się wydłuża i elektronika zaczyna dawać znać o sobie. Kolejnym, ale już mniejszym problemem jest jej zachowanie, gdy temp. przekroczy 10'C - opona baaaardzo "pływa" po asfalcie, ale by opona była dobra na śnieg musi być miękka, więc ciężko szukać jakiegoś kompromisu. Warto również wspomnieć, iż doskonale amortyzuje nierówności i pomimo jej miękkości nie zużywa się szybko. Podsumowując mogę śmiało ją polecić i na pewno kupię ją ponownie jeśli będzie jeszcze dostępna za 3 lata.

Modele opon Dębica

Wszystkie modele opon marki Dębica dostepne w naszej ofercie. Możesz tu wybrac dany model opony Dębica spośród opon letnich, opon zimowych lub opon całorocznych.

Opony letnie

Zobacz ofertę opon letnich Dębica. Opony letnie przeznaczone są do użytkowania od wiosny do jesieni. Wybierz odpowiednią dla siebie oponę letnią Dębica.

Opony zimowe

Zapoznaj się z ofertą opon zimowych Dębica. Opony zimowe powinny być używane, gdy temperatura powietrza spada regularnie poniżej 7°C. Dobierz dla siebie najodpowiedniejszą oponę zimową Dębica.

Opony całoroczne

Sprawdź ofertę opon całorocznych Dębica. Opony całoroczne to kompromisowe połączenie osiągów opon letnich i zimowych. Wybierz najlepszą dla siebie oponę całoroczną Dębica.

Sezon

Przejrzyj ofertę opon letnich, zimowych i całorocznych marki Dębica. Każda z opon Dębica dostosowana jest do róznych sezonów i warunków atmosferycznych.

Producent

Zobacz wszystkie opony marki Dębica. Wybierz najlepsze dla siebie opony Dębica.