Sprawdź swoje zamówienie

Wpisz numer zamówienia oraz nazwisko w przypadku klienta indywidualnego, lub NIP w przypadku firmy.

Sprawdź status

Sprawdź status zamówienia

Pirelli P3000

Producent:
Pirelli
Typ:
Osobowe
Sezon:
Letnie
Ocena:

4,0 11110000 54 opinie

BRAK

Przepraszamy. Produkt
jest obecnie niedostępny.

Możesz skorzystać z porady naszego specjalisty, który pomoże Ci zamówić podobny produkt.

Tel.: 52 341 88 00
(koszt połączenia wg taryfy operatora)
Tel.: 801 11 43 43
(koszt połączenia z telefonów stacjonarnych - 0,29 zł + VAT)

Zobacz podobny model
 • Opinie użytkowników
 • Opis produktu
 • Etykieta
 • Prezentacja wideo

Ocena łączna: Ocena łączna: Ocena łączna to średnia ważona poszczególnych osiągów, nie średnia arytmetyczna. Niektóre właściwości opony mają większy, inne mniejszy wpływ na ocenę łączną. 4,0 54 opinie

Opona przeciętna
 • Właściwości szosowe: Wpływ opony na właściwości jezdne. 11110000 4,0

Dodaj opinię o oponie

54 osoby wystawiły ocenę

 • 6 2 osoby
 • 5 20 osób
 • 4 13 osób
 • 3 12 osób
 • 2 7 osób
 • 1 0 osób

57% użytkowników poleca tę oponę

57%

Informacje o oponie zbierane są od 4518 dni. W tym czasie zebraliśmy 54 opinie.

Nasi klienci przejechali łącznie 842000 km.

Najwyżej ocenianym parametrem jest: sucha nawierzchnia.

Oponę najczęściej oceniali użytkownicy poruszający się w terenie i poza miastem.

Oponę oceniali kierowcy, którzy najczęściej swój styl jazdy określali jako umiarkowany.

Ostatnie opinie:

Ilość opinii na stronie:

 • Boby
  Ocena: 3,9 1118000

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  2 Osoby 0 Osób

  Podzielam większość złych ocen zachowania tych opon na mokrej nawierzchni. Już średnio intensywne hamowanie blokuje przednie koła. Natomiast chwalę zachowanie na suchym, dobrym asfalcie. Jeżdżę jako dostawca agresywnie i muszę mocno przesadzić z wejściem w zakręt aby dość wysokie combo zaczęło mi odjeżdżać. Opory toczenia są niskie, samochód średnio obciążony w płaskim terenie ma bardzo duży wybieg. Myślę że można nieco zaoszczędzić na paliwie. Natomiast trwałość opon jest porównywalna z oponami najtańszymi. Już są w połowie zjechane i są problemy z wyważeniem. Prawa przednia wyraźnie ściąga ale to mogło spowodować wjechanie w dziurę a nie sama opona. Podsumowując myślę że można lepiej wydać pieniądze na opony.
 • Roman
  Ocena: 3,8 1118000

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  0 Osób 0 Osób

  Opony zakupione z samochodem - po 20000 zostały wymienione przez firmę Pirelli na nowe. (Walczyłem z Pirelli pół roku). Na nowych udało mi się przejechać 2 sezony, czyli ok. 30 tys. km. Totalna porażka. Opony nie nadają się do ponownego zamontowania. Dostały na bokach "garbów". Wczasie jazdy słychać głośne stuki opon (były wyważane przez fachowców). Już kiedyś pisałem opinie o tym pierwszym komplecie i dalej twierdze, że firma Pirelli powinna zająć się tylko wydawanie swoich kalendarzy, bo to tylko im wychodzi
 • Adam Kraczek
  Ocena: 3,9 1119000

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  1 Osoba 0 Osób

  na mokrej nawierzchni nie da się jechać. Na suchej dobre. Po zimowym odpoczynku i przechowywaniu zgodnie z zaleceniami nie da się na nich jechać. koła nie do wyważenia. Guma się zdeformowała. Zgłosiłem do reklamacji. Firma reklamacji nie uwzględniła. Ale do tego nie mam pretensji. Ale że niczym tego nie uargumentowała to trochę przesada jak na taką "poważną"firmę. Nie polecam nikomu.
 • hoczis
  Ocena: 4,1 111100

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  0 Osób 1 Osoba

  Przejachałem 3 letnie sezony i owszem może na mokrej nawierzchni szybko traci kontakt z asfaltem ale jak jest sucho to jest ok, na zakrecie też. Jest bardzo cicha i żeby zrobić pisk opon to trzeba ostro zahamować lub ostro przygazować przy starcie. Lubię jeździć szybko oczywiście jak to jest możliwe i nawet hamowanie ze 180 km/h nie jest problemem. Polecam te opony.
 • witek
  Ocena: 3,9 1118000

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  0 Osób 1 Osoba

  Na suchej nawierzchni te opony sa extra, na mokrej juz troche gorzej, ale przejezdzilem na nich cala zime i nie mialem jakis wielkich problemow owszem na lodzie to tylko kolce ale i zimowki na lod nie dadza rady na lato jestem zadowolony a na zime wlasnie wybieram...
 • adamus
  Ocena: 3,4 1114000

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  2 Osoby 0 Osób

  Niestety muszę potwierdzić negatywną opinię. Opony są głośne. Szybko się ścierają. Na mokrym asfalcie gwałtownie tracą przyczepność. Na suchym zachowują się normalnie. Opony są niebezpieczne i odradzam stanowczo zakup, chyba, że Ktoś uwielbia dodatkową adrenalinę, albo prowadzi zakład blacharski i uwielbia klepać blachy. Zdarzyło mi się kilka razy gwałtownie hamować, od tego czasu nauczyłem się trzymać 2 x większy dystans od poprzedzającego auta. Raz na mokrym przed światłami zmuszony do mocnego hamowania liczyłem centymetry w duchu, na szczęście zatrzymałem się (a hamowałem pulsacyjnie) na centymetr przed innym kierowcą. Nie jeżdże iebezpiecznie, ale wszyscy wiedzą, że raz na ruski rok coś się zdarzy, a wtedy właśnie dużo zależy od opony. Te nadają się do śmietnika!
 • Piotrek
  Ocena: 1,5 1500000

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  1 Osoba 1 Osoba

  To najgorsze opony na jakich w życiu jeździłem! Dostałem je wraz z nowym samochodem i sprzedałem przy pierwszej okazji. Opony są straszliwie głośne (znacznie głośniejsze od zimówek), na mokrym jeździ się na nich jak na łyżwach (dość powiedzieć że zrywają przyczepność przy umiarkowanym ruszaniu - a przy silniku 1.1 54KM to już wyczyn). W zakręty, na których wcześniej (podobnej klasy samochodem) ze sporym marginesem bezpieczeństwa wchodziłem w deszczu ok. 100 km/h na tych oponach z biciem serca udawało się wjechać max 70 km/h. Dodatkowo moich opon nie dało się wyważyć - przy prędkościach powyżej 90 km/h wibracje były nie do zniesienia. Serwis Fiata oczywiście powiedział, że jak mi się nie podobają to mogę sobie kupić nowe... I to też zrobiłem - dopłaciłem 150 zł i wymieniłem na Uniroyale - są 10x lepsze! - w końcu usłyszałem jak pracuje silnik;). I z niecierpliwością czekam na piewszy deszcz;) Wniosek: wystrzegaj się tych opon!
 • AJKOSA
  Ocena: 1,8 1800000

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  1 Osoba 0 Osób

  Ta opona to całkowite fiasko. Piszczą po wejściu w zakręt z prędkością mniejszą niż 40 km/h - na suchej nawierzchni. Dealer opon twierdził, że to wynik złego ustawienia zbieżności. Zbieżność ustawiłem, bez zmian. Kiedyś słyszałem obok mniej zatrzymujące się auto (jadące bardzo wolno!) i ciekawe, że też z oponami Pirelli 3000. Jakoś udało mi się bez kolizji zużyć te opony. I na pewno nigdy więcej ich nie kupię. Od tego czasu jeżdżę na Dayton D100. Nie ma żadnych pisków, wpadania w poślizg itp. No i jest zdecydowanie tańsza od P3000. Polecam. A Panowie z Pirelli, Wasz produkt - Pirelli 3000, to niestety bubel!
 • Piotr Cie¶lak
  Ocena: 2,5 1140000

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  0 Osób 0 Osób

  To najgorsze opony jakich miałem okazję używać. Podczas deszczu zachowywały się fatalnie, na suchej nawierzchni też nie było kolorowo. Przy lekkim skręcie na wilgotnej nawierzchni asfaltu w lato samochód potrafił stawać bokiem na jezdni. Niestabilne i powodujące poślizgi. Wcześniej jeździłem na UNIROYAL Raintyres i były o niebo lepsze.
 • Dariusz Reja
  Ocena: 2,6 1160000

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  0 Osób 0 Osób

  Najgorsze co mogło spodkać Fiata to opony Pirelli. Ta firma to tylko dobre kalendarze robi a nic poza tym. Mam guzy na oponach mimo że są na gwarancji ciężko je wyważyć. W serwisie Fiata raz mi wymienionona jedną nową ale dalej tak samo. Na tzw: łączeniach powstają wybrzuszenia w serwisie mówią, że to jest normalne a ja uważam że nie. Chyba będzie wojna. Napisałem do Pirelli Polska 3 tyg temu jak do tej pory milczą- to jest dbanie o klienta szkoda mówić, Makaroniarze nas nie szanują. Nie polecam opon Pirelli (a tak nawiasem mówiąc dlaczego teraz Fiat nie montuje tych opon tylko Continetale)
 • kuba
  Ocena: 2,5 1140000

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  0 Osób 0 Osób

  okropne opony przy prędkości ok 50 - 60 km/h, biją, huczą jakby łożysko było uszkodzone! (nowe auto), na mokrym asfalcie hamowanie awaryjne z 50 (auto z ABS) fatalnie, jak hamowanie na lodzie! nie udało mi się zahamować na szczęście Pan nie wyjeżdżał za wszelką cenę więc w niego nie uderzyłem (widział, że jadę na P3000):) są okropnie głośne! 3 razy je wyważałem! mam zimówki dayton są o wiele cichsze nawet przy 170 nie są za głośne. Kierownica drży nadal przy 120! zastanawiam się nad zmianą opon choć te są p.nowe. Jeżdżę dość spokojnie nie próbowałem jej testować na mokrej nawierzchni. przeczytałem wszystkie opinie o tych oponach i wiele ludzi ma ten sam problem. nie polecam i odradzam!
 • ADAMUS
  Ocena: 2,5 1150000

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  0 Osób 0 Osób

  Opony piszczą strasznie na zakrętach (nawet przy prędkości 20 - 30 km/h). Na prostej drodze, przy zatrzymywaniu, podobny efekt. Kiedyś stojąc na światłach, zatrzymal się z piskiem obok mnie samochód. Zgadlem - miał opony PIRELLI 3000. Serwisant twierdził, że mam źle ustawioną zbieżność. Ustawiłem. Nic to nie dało. Opony niebezpieczne! Nie polecam. Zdarły się dość szybko. Zmieniłem na Dayton D100 - rewelacja w porównaniu do Pirelli 3000.
 • Karol
  Ocena: 4,9 1111900

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  0 Osób 0 Osób

  Opona zachowuje się bardzo dobrze i na suchej i na mokrej nawierzchni. poza tym fajnie wygląda, jest bardzo przyczepna i cicha. Miałem pewne wątpliwosci przy zakupie, ale teraz nie żałuje, opłacało się. okazuje sie, ze Pirelli nie bez powodu jest uznawana za jedną z najlepszych firm oponiarskich naświecie. Polecam.
 • leo
  Ocena: 5,5 1111140

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  0 Osób 0 Osób

  Opona rewelacyjnie zachowuje sie na mokrej i suchej nawierzchni. Po założeniu tych opon wkoncu nie musze podglasniac radia, w aucie panuje cisza... Super opona za rozsadne pieniadze. Jeżeli chodzi o ponowny zakup, to zdecydowanie tak! jezdzilem juz na wielu oponach, ale ta opona mile mnie zaskoczyla. Polecam!
 • Bober
  Ocena: 2,4 1140000

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  1 Osoba 0 Osób

  Na suchym jazda jest względna ale na mokrym - nieporozumienie!!! Jedna Thalia rok 2010 jedzie na tym czymś druga na goodyear. Droga hamowania około 9m dłuższa na testowanej oponie! Jedno wielkie nieporozumienie.
 • apamf
  Ocena: 2,9 1180000

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  1 Osoba 0 Osób

  Na suchym ok, ale na mokrym nie można ruszyć i nie można wyhamować wpadają w poślizg. Trzeba uważać bardzo. Niestety były założone do nowego samochodu i muszę na nich jeździć.
 • Pocztex
  Ocena: 2,6 1160000

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  1 Osoba 0 Osób

  Potwierdzam, że P3000 są beznadziejne. W moim doblaku już po 7 tysiącach zgłosiłem kontrolerowi, że bieżnika prawie nie ma. Wymianę zrobiłem przy 12 tysiącach przy totalnym braku bieżnika. Jazda umiarkowana, bez zrywów itp. ścierały się równo i szybko. Dno.
 • Hubert
  Ocena: 2,7 1160000

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  1 Osoba 0 Osób

  Beznadziejna opona, na mokrej nawierzchni to mozna poczuc sie jak na lodzie. Glosna, glosniejsza nawet od debicy ktora wczesniej uzytkowalem a zly mechanik polecil mi jeszcze gorsza opone... Jedynie co ratuje moja ocene tego modelu to scieralnosc wg. mnie jest na niskim poziomie.
 • bkrobert
  Ocena: 4,7 1111600

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  1 Osoba 0 Osób

  Dobra opona za rozsadna cene. W porównaniu do opon DAYTON którą są złomem, bezpieczeństwo i pewność.
 • mik
  Ocena: 4,4 1111400

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  1 Osoba 0 Osób

  Dobra opona, jedyną wadą jest zachowanie przy hamowaniu na mokrej nawierzchni.
 • Bodek
  Ocena: 2,9 1180000

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  1 Osoba 0 Osób

  Głośne, bardzo kiepskie na mokrym - te opony są na tureckie stepy a nie na nasze drogi, zmieniłem je zanim się zużyły na barumy bravuris i są o 3 klasy lepsze!
 • pawulons
  Ocena: 2,3 1120000

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  1 Osoba 0 Osób

  opony nie trzymaja na zakrętach, blokują się szybko przy hamowaniu. Mam porównanie z Dunlopem na takim samym aucie i P300 przegrywają z krestesem!
 • Rafał
  Ocena: 2,8 1180000

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  1 Osoba 0 Osób

  Zdecydowanie nie nadaja sie na mokry asfalt, przy hamowaniu i ruszaniu szybko tracą przyczepność. Nigdy więcej tych opon!
 • ANALIZATOR
  Ocena: 2,9 1180000

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  1 Osoba 0 Osób

  Śliska, głośna, beznadziejna
 • luter
  Ocena: 4,4 1111400

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  1 Osoba 0 Osób

  Po 10k nie widać praktycznie złużycia. Wyważałem je przy zakładaniu i prawie rok kierownica nie drgała:). Na suchym ładnie siętrzymają, natomiast na mokrym jeżdze na tyle ostrożnie, że nie musiałem sprawdzać ich możliwości w poślizgu. A na zime kupuje zimówki:) prawdopodobnie barum polaris2 - test w motorze. Jedynie co, to niestety są dość głośne (poprzednie byly cichsze) i troszkę śmiesznie wygladają.. mimo właściwego ciśnienia wyglądają na niedopompowane.
 • wojteko
  Ocena: 3,3 1112000

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  1 Osoba 0 Osób

  Opony nabyłem wiosną tego roku - niestety te z przodu są do wyrzucenia. Moje opony mają wadę fabryczną - wybrzuszenie środkowej częsci bieżnika. I dlatego po bokach są już starte prawie do zera. Na nic się zdało ponowne ustawianie zbieżności. POza tym huczą jakby łożyska było do wymiany.
 • Miska
  Ocena: 4,7 1111700

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  1 Osoba 0 Osób

  Bardzo dobra opona na gorące lato. Stopniowa utrata przyczepności na zakrętach. Polecam.
 • Youlek
  Ocena: 2,6 1160000

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  1 Osoba 0 Osób

  W porównaniu z Michelinami MXT - do bani!!! bardzo szybko się ścierają, niebezpieczne zachowanie na mokrym. NIE polecam, lepiej dołozyć i kupić Micheliny-w rezultacie i tak okażą się tańsze .POZDRAWIAM
 • Michał Ch.
  Ocena: 5,2 1111120

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  0 Osób 0 Osób

  polecano mi i zdecydowałem się na te opony - nie żałuję. Bardzo stabilne ogumienie- na suchej i mokrej drodze, bez żadnych zastrzeżeń. Wahałem się sam, ale teraz mogę polecać wszystkim niezdecydowanym.
 • wert
  Ocena: 5,0 111110

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  0 Osób 2 Osoby

  nie mam zastrzeżeń, dobrze trzyma w kazdych warunkach.
 • anton
  Ocena: 5,1 111110

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  0 Osób 2 Osoby

  sa bardzo dobre
 • Marek Dwojacki
  Ocena: 5,6 1111160

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  0 Osób 0 Osób

  auto mam od nowości producent wiedział co wybrać i tylko na takich będzie jeździć
 • Raffaell
  Ocena: 4,9 1111800

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  0 Osób 2 Osoby

  Bardzo dobra letnia oponka. świetnie trzyma się drogi zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni. Na całkowitem kapciu przejechałem chyba 3 km i po załataniu jeżdżę dalej. Miałem P2000 ale te są 100% lepsze.
 • m.m.
  Ocena: 5,0 111110

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  1 Osoba 1 Osoba

  Przy spokojnej jeździe opony zachowują się przewidywalnie.
 • lanos
  Ocena: 2,5 1140000

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  1 Osoba 0 Osób

  Opony na suchym sa ok. Na mokrym zaczynaja wariowac. Sa strasznie glośne przy predkosciach powyzej 110km/h. Jazda po wodzie jest taka sobie porownujac do Uniroyal czy Yokohamy. O sniegu czy blocie posniegowym mowy. Te opony kompletnie nie radza sobie z tym. Zapychaja sie i jest tak slisko na nich, ze tylko biegi ratuja przed stluczka. Nigdy wczesniej nie jezdzilem na tak sliskich oponach a uzywalem roznych, Dunlop, Semperit, Debica, Kormoran, Kleber, Nokian, Yokohama. A te sa wyjatkowo sliskie na sniegu.
 • Moth
  Ocena: 5,0 11111000

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  0 Osób 1 Osoba

  Na nowych, niewyjeżdzonych nawierzchniach makadamowych dość głośny huk w aucie.
 • roman
  Ocena: 2,8 1180000

  Czy opinia jest pomocna? Tak Nie

  0 Osób 0 Osób

  po przejechaniu 11 tys km-opony zamontowane przez FIATA. opony są tak głośne,że człowiek nie słyszy własnych myśli.opony są poząpkowane.uważam ,że firmy Pireeli powinno się kupować tylko kalendarze na początku roku a nie opony.Będe opony reklamował i chyba nigdy juz nie kupie

Pozostałe 17 oceny są niewidoczne, ponieważ nie zawierają żadnej treści opinii.

Pokaż pozostałe oceny

Ilość opinii na stronie:

Opis produktu

Pirelli P3000

Typ: opona letnia.

Bieżnik: symetryczny – gwarantuje zrównoważone osiągi na każdym typie nawierzchni.

Klasa: premium – zapewnia maksymalne osiągi, wysoką jakość wykonania i bezpieczeństwo użytkowania.

Przeznaczenie: samochody osobowe klasy średniej.

Rozmiary: 13 cali.

Szukasz opony letniej zapewniającej maksymalne osiągi bez względu na pogodę? Pirelli P3000 jest odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie. Model został stworzony z myślą o samochodach średniej klasy i bardzo dobrze sprawdza się na różnych typach nawierzchni. Dzięki zastosowaniu symetrycznej rzeźby bieżnika Pirelli P3000 bardzo dobrze radzi sobie zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni. Szerokie rowki bieżnika komputerowo zaprojektowane nacięcia sprawiają, że woda nagromadzona pod czołem opony zostaje szybko odprowadzona, a konstrukcja sprawnie się osusza. W rezultacie opona jest chroniona przed aquaplaningiem i utratą przyczepności.

Bazą opony jest innowacyjna mieszanka gumowa z dodatkiem komponentów zapewniających sztywność bieżnika w wysokich temperaturach. Dzięki temu szybka i dynamiczna jazda jest bezpieczna oraz pełnowartościowa. Zwiększa się także obszar styku opony z jezdnią, a to pozytywnie wpływa na przyczepność i stabilność jazdy. Mieszanka cechuje się także niską wagą, co pomaga w ograniczeniu oporów toczenia, a w konsekwencji zmniejszeniu zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Dzięki użyciu nowoczesnych materiałów, opona Pirelli P3000 jest odporna na uszkodzenia mechaniczne powstałe np. w wyniku najechania na krawężnik, a jej okres eksploatacji wydłuża się. Pomaga w tym także równomierne rozłożenie sił działających na powierzchnię bieżnika. Dzięki temu ściera się on jednolicie z każdej strony, a kierowca może cieszyć się pełnią osiągów przez cały okres użytkowania opony niezależnie od upływającego czasu. Poprawa komunikacji na linii kierownica-opona i wzmocnienie boków opony sprawiło, że poprawił się komfort jazdy, a tor jazdy jest zawsze precyzyjny.

Pirelli to włoska firma, która jest jednym z bardziej znanych producentów opon na świecie. W ofercie Pirelli znajdują się opony przeznaczone do samochodów osobowych, ciężarowych, dostawczych do aut z napędem na 4 koła i oczywiście opony z których firma słynie najbardziej – sportowe.

Kopiowanie treści surowo wzbronione. Zobacz konsekwencje prawne