Testy opon letnich ADAC 2014

Testy opon niemieckiej organizacji ADAC należą do najbardziej popularnych. Zobacz jakie modele zdobyły uznanie specjalistów.

Testy opon to jedno z najbardziej profesjonalnych źródeł informacji o osiągach opon. Śledząc ich wyniki i opinie kierowców wybór odpowiednich opon staje się dużo łatwiejszy. W tym roku prestiżowa organizacja ADAC opublikowała testy w 2 popularnych rozmiarach:

Więcej o wynikach testu opon ADAC w tym rozmiarze dowiesz się z artykułu "Najlepsze opony letnie 2014 w rozmiarze 195/65 R15 V". 

Dokładniejsze informacje o wygranych w teście opon ADAC w tym rozmiarze znajdziesz w artykule "Najlepsze opony letnie 2014 w rozmiarze 175/65 R14 T". 

Zapraszamy też do zapoznania się z wynikami prasowych testów opon letnich na sezon 2014:

Jak najlepiej wybrać opony?

Pamiętaj, że testy nie są jedynym źródłem informacji na temat właściwości opon. Każdy test nieco się różni od pozostałych. Posiadają one swoje odrębne metodyki, sposoby wyliczania ocen, a także grupę sprawdzanych produktów. Z tego powodu wyniki dwóch testów opon w tym samym rozmiarze mogą być nieco rozbieżne. Wyniki testów należy traktować wyłącznie poglądowo, a wyboru opon dokonywać w oparciu o informacje z wielu źródeł. Należą do nich m.in. opinie użytkowników, etykiety na oponach oraz rady naszych ekspertów, z którymi możesz skontaktować się w razie wątpliwości. 

opony letnie
Najlepsze opony letnie powinny zapewniać bezpieczeństwo podczas jazdy i komfort podrózowania.

Kilka słów o organizacji ADAC

Niemiecki automobilklub ADAC jest aktywny w wielu różnych dziedzinach. Organizacja testuje nowe samochody i ich wyposażenie (np. foteliki dziecięce i opony) pod kątem awaryjności i bezpieczeństwa, sprzedaje ubezpieczenia komunikacyjne, organizuje różnego typu imprezy (np. zloty samochodów zabytkowych) oraz prowadzi również kampanie edukacyjne dotyczące bezpiecznej jazdy, przestrzegania zasad ekologii na drodze, doboru opon itd. Oprócz tego ADAC zajmuje się wydawaniem czasopism motoryzacyjnych, map, atlasów.

Organizacja posiada rozbudowaną sieć pomocy drogowej. Pojazdy ADAC to mobilne warsztaty wyposażone w zestawy narzędzi i urządzeń pomiarowych, w tym uniwersalne komputery diagnostyczne, pomagające nieść skuteczną pomoc techniczną kierowcom w sytuacjach awaryjnych. Pomoc drogowa ADAC posiada bardzo wysoką skuteczność usuwania awarii - do 84% wszystkich interwencji.

Automobilklub zrzesza zrzesza ponad 17 mln członków. To największy związek motocyklistów i druga tego typu organizacja na świecie po amerykańskim AAA. W zeszłym roku ADAC świętował 110 rocznicę założenia klubu (powstał w 1903 w Stuttgarcie). Nazwa ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club) funkcjonuje od 1911 roku. Przez pierwsze lata ADAC funkcjonował jako "Deutsche Motorradfahrer-Vereinigung".

test odporności na aquaplaning
Od opon letnich wymaga się dobrej przyczepności na mokrej nawierzchni.

dlaczego warto kupić w oponeo

Podoba Ci się artykuł?
Daj nam plusa


Dziękujemy

Kopiowanie treści surowo wzbronione. Zobacz konsekwencje prawne
Komentarze
Re: Testy opon letnich ADAC 2014
olo 2014-02-22 Odpowiedz

Tytuł jest błędny, bo chodzi o testy opon letnich z 2013 roku.

Re: Testy opon letnich ADAC 2014
Tomek 2014-03-10 Odpowiedz

Potwierdzam zdanie Damiana. Od siebie dodam, że analizując te testy wynika, że nie ma lepszej opony od Continentala. ADAC to jeden wielki przekręt. Te testy nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Re: Testy opon letnich ADAC 2014
OPONEO.PL 2014-03-03 Odpowiedz

Uwzględniliśmy uwagi w artykule.

Re: Testy opon letnich ADAC 2014
Damian 2014-03-01 Odpowiedz

"Testy opon niemieckiej organizacji ADAC uchodzą za najbardziej wiarygodne i prestiżowe." Po ostatniej wpadce ADAC z fałszowaniem wyników plebiscytu na najpopularniejszy samochód, chyba należałoby to zdanie zmodyfikować lub usunąć, bo straciło na aktualności...

Dodaj komentarz
(Uwaga: Treść wpisu jest moderowana)

Informacje o plikach cookies


Dlaczego oponeo