Ranking opon zimowych 2010/2011

Sprawdź, które opony zimowe są najlepsze wg firm oponiarskich na sezon 2010/2011. Przeczytaj, co warto kupić. Dowiedz się, które opony wybrać do jazdy po mieście, a które do jazdy w trasie.

Opony zimowe - które wybrać? Przeczytaj i zdecyduj!

Poniżej prezentujemy listę opon, które są najlepsze według firm z branży oponiarskiej. Zestawienie zostało podzielone na cztery grupy:

¦ opony do jazdy po mieście,
¦ opony do jazdy po mieście i/lub drogach dobrze utrzymanych,
¦ opony do jazdy po mieście i/lub drogach niższej kategorii,
¦ opony do jazdy w trudnych warunkach.

Przeczytaj też Test opon zimowych ADAC 2010/2011 w rozmiarze 185/60 R15, test opon zimowych ADAC 2010/2011 w rozmiarze 225/45 R17.
Sprawdź też najlepsze opony zimowe 2010/2011 wg ADAC.

Niektórzy producenci w zestawieniu podali tylko jeden lub dwa modele opon, które ich zdaniem będą odpowiednie do każdej z kategorii.
Modele te są oponami klasy Premium, czyli oponami o najwyższych osiągach i zaawansowaniu technologicznym. Wybory te zdają się potwierdzać obecny trend, by opony klasy Premium, były oponami wszechstronnymi, by w każdych możliwych do spotkania warunkach zapewniały możliwie najlepsze osiągi.

Najlepsze opony zimowe w sezonie 2010/2011 wg firm oponiarskich.

Najlepsze opony zimowe w sezonie 2010/2011 wg firm oponiarskich.

Opony zimowe przeznaczone do jazdy miejskiej

Opony do jazdy miejskiej sprawdzą się w terenie zabudowanym, który charakteryzuje się regularnym odśnieżaniem, relatywnie wyższą temperaturą oraz nawierzchnią, na której dominuje błoto pośniegowe i woda.

Bridgestone Blizzak LM30

Bridgestone Blizzak LM30
Bridgestone Blizzak LM30.

Bridgestone Blizzak LM-30 to opona zimowa klasy premium. Produkt zapewnia wysokie osiągi niezależnie od nawierzchni – sprawdzi się zarówno na suchej, mokrej, ośnieżonej czy oblodzonej drodze. Bieżnik Bridgestone Blizzak LM-30 został zaprojektowany przy użyciu komputerowych symulatorów, co gwarantuje wysokie bezpieczeństwo i komfort jazdy, nawet podczas złej pogody czy niskich temperatur. Do produkcji opony użyto wysokiej jakości mieszaki gumowej, która gwarantuje długą żywotność opony oraz, dzięki zmniejszonym oporom toczenia, zmniejszone zużycie paliwa. Bridgestone Blizzak LM-30 gwarantuje wysokie osiągi niezależnie od warunków atmosferycznych. Zapewnia bezpieczeństwo nawet podczas szybkiej jazdy i pokonywania zakrętów.

Bridgestone Blizzak LM-35

Bridgestone Blizzak LM-35
Bridgestone Blizzak LM-35.

Bridgestone Blizzak LM-35 to zimowa opona z asymetrycznym wzorem bieżnika zaliczana do klasy premium (wysokiej). Bridgestone to koncern, który jest jednym z czołowych producentów opon na świecie. Opona Bridgestone Blizzak LM-35 przystosowana jest do jazdy na każdym rodzaju zimowej nawierzchni. Gwarantuje optymalną przyczepność i precyzyjne sterowanie. Przystosowana jest do jazdy z bardzo dużą prędkością. Ponadto opona gwarantuje wysoki komfort jazdy. Opona bardzo dobrze radzi sobie z oddziaływaniem siły odśrodkowej. Sztywna konstrukcja ściany bocznej pozwala na szybka jazdę na zakrętach. Opona Bridgestone Blizzak LM-35 posiada również odpowiednio wyprofilowane rowki boczne i bloki na barkach, które redukują powstawanie szumów i drgań.

Continental ContiWinterContact TS830P

Continental ContiWinterContact TS830P
Continental ContiWinterContact TS830P.

ContiWinterContact TS 830 P to najnowszy model opon zimowych Continental przystosowanych do współpracy z elektronicznymi systemami stabilizacji toru jazdy. Przygotowane specjalnie z myślą o zimie, posiadają asymetryczny bieżnik, idealny do jazdy po mokrych i suchych oraz ośnieżonych i oblodzonych drogach. Lamele zostały tak zaprojektowane, by wydajnie wspomagać pracę systemów ESP. Asymetryczny bieżnik, równomiernie rozkładający obciążenie, został zaprojektowany w taki sposób, by zewnętrzna część opony, wyposażona w bloki stabilizujące, gwarantowała przyczepność na zakrętach i szybkie reakcje na ruchy kierownicą.
Sprawdź Continental ContiWinterContact TS 830 P w ofercie Oponeo.pl.

Fulda Kristall Montero 3 (koncern Goodyear)

Fulda Kristall Montero 3
Fulda Kristall Montero 3.

Opona Fulda Kristall Montero 3 bardzo dobrze radzi sobie w warunkach miejskich. Doskonale zachowuje się zarówno na mokrej, jak i na oblodzonej nawierzchni. Skutecznie odprowadza wodę oraz błoto pośniegowe spod czoła opony, zapewniając bezpieczną jazdę po mieście.W Kristall Montero 3 zastosowano innowacyjną „Snow Catcher Technology” - Technologię Chwytania Śniegu, polegającą na zacieśnianiu się rowków bieżnika podczas kontaktu opony z nawierzchnią. Bieżnik opony wyposażony jest w dwa rodzaje rowków w kształcie litery V, które wzajemnie się dopełniają. Dzięki temu opona „wgryza się” w podłoże, aby zapewnić jak najlepszą przyczepność podczas jazdy zimą.Mieszanka bieżnika na bazie krzemionki pozostaje elastyczna nawet podczas najniższych temperatur, zapewniając znakomitą przyczepność zimą.
Sprawdź Fulda Kristall Montero 3 w ofercie Oponeo.pl.

Michelin Alpin A4

Michelin Alpin A4
Michelin Alpin A4.

Czwarta generacja opon Michelin zapewnia bezkonkurencyjne połączenie właściwości technicznych, przyczepności, trwałości i efektywności energetycznej, niezależnie od warunków panujących zimą na drogach. Michelin Alpin A4 to opona trwała. Zgodnie z badniami TÜV SÜD produkt można użytkować nawet o sezon dłużej niż opony głównych konkurentów. Produkt prócz trwałości charakteryzuje się obniżonym zużyciem paliwa (oznaczenie GREEN X na boku opony). Bieżnik Michelin Alpin A4 zapewnia doskonałą przyczepność na każdej nawierzchni – wykorzystując technologie ciągłego konturu bieżnika – zapewnia Ci bezpieczeństwo. Opona posiada na całym obwodzie aż 71 rowków – gwarantując Ci tym samym wysoką trakcję na śniegu. Do produkcji opony wykorzystano opracowaną przez naukowców Michelin innowacyjną mieszankę gumową, której podstawowe składniki to krzemionka i olej słonecznikowy. Ta nowa receptura pozwala na zapewnienie wysokiej elastyczności, sztywności oraz ograniczenie zużycia paliwa.
Sprawdź Michelin Alpin A4 w ofercie Oponeo.pl.

Pirelli Sotto Zero 2

Pirelli Sotto Zero 2
Pirelli Sotto Zero 2.

Opona Sottozero Serie II jest oponą zimową, przeznaczoną głównie do samochodów o dużej mocy. Szczególnie dla kierowców ceniących sobie wysokie osiągi oraz jazdę z dużymi prędkościami. Opona dzięki zastosowaniu specjalnej mieszanki pozwala na zachowanie właściwej trakcji nawet podczas dodatniej temperatury. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja bieżnika umozliwia maksymalne odprowadzenie wody, za co odpowiadają rowki o poszerzonym przekroju. Dzięki zastosowaniu unikalnej konstrukcji lameli o kształcie ceglanego muru opona zachowuje wysoką trakcję na zaśnieżonej nawierzchni oraz lepiej do niej przylega zwiększając przyczepność równiez podczas jazdy po suchym. Dodatkowo dzięki zwiększonej sztywności opona zachowuje jednorodny odcisk nawet podczas pokonywania zakrętów co wpływa zarówno na lepszą trakcję jak i niższe zużycie opony.
Sprawdź Pirelli Sotto Zero 2 w ofercie Oponeo.pl

Pirelli Snow Control II

Pirelli Snow Control II
Pirelli Snow Control II.

Opona Snowcontrol Serie II jest najbardziej uniwersalną oponą zimową Pirelli. Posiada kierunkową konstrukcje bieżnika dla zwiększenia trakcji na bardziej ośnieżonych nawierzchniach. Jednak dzięki zastosowaniu specjalnych poszerzonych rowków wzdłużnych z dodatkowymi lamelkami idealnie sprawdza się podczas jazdy w błocie pośniegowym. Dzięki podniesionym barkom opony zapewnia bardziej równomierny odcisk w stosunku do poprzedniego modelu. Zastosowanie tej samej konstrukcji lameli co w modelu Sottozero Serie II, o kształcie muru ceglanego, pozwala na zachowanie lepszej trakcji na suchej nawierzchni. Konstrukcja cieńszych lameli (0,5mm) pozwala na redukcję zużycia oraz hałasu. Centralne żebro usztywnia bieżnik ograniczając jego deformację podczas jazdy, co wpływa na jego równomierne zużycie i lepsze prowadzenie w zakrętach, gdzie cały bieżnik ma kontakt
z nawierzchnią.
Sprawdź Pirelli Snow Control II w ofercie Oponeo.pl.

Dębica Frigo 2

Dębica Frigo 2
Dębica Frigo 2.

Dębica Frigo 2 – rodzina opon o przedłużonej żywotności, zapewniających przyczepność w każdych warunkach. Masywne klocki barkowe poprawiają stabilność pojazdu oraz dają pewność prowadzenia w trudnych warunkach. Faliste nacięcia klocków bieżnika zwiększają powierzchnię styku opony z podłożem zapewniając bardzo dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni oraz lodzie. Oponę Dębica Frigo 2 charakteryzuje ponadto zwiększona ilość rowków obwodowych i poprzecznych, dzięki czemu woda i błoto pośniegowe są skutecznie odprowadzane spod opony. Rowki bieżnika minimalizują również ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu.
Sprawdź Dębica Frigo 2 w ofercie Oponeo.pl.

Opony zimowe przeznaczone do jazdy po mieście i/lub drogach głównych dobrze utrzymanych (odśnieżanych itd.)

Opony przeznaczone do jazdy po mieście i/lub drogach dobrze utrzymanych. Podział ten dotyczy opon, które sprawdzą się zarówno w mieście, jak i na trasie, pod warunkiem, że mowa o drogach systematycznie odśnieżanych (krajowych, wojewódzkich itp.).

Bridgestone Blizzak LM-30

Patrz wyżej.

Bridgestone Blizzak LM-35

Patrz wyżej.

Continental ContiWinterContact TS830P

Patrz wyżej.

Sava Eskimo HP (koncern Goodyear)

Sava Eskimo HP
Sava Eskimo HP.

Sava eskimo hp (nowość) – dzięki zaawansowanym technologiom Sava eskimo hp zapewnia doskonałe osiągi na zaśnieżonych i oblodzonych drogach. Opona posiada kierunkową rzeźbę bieżnika, która wraz z mieszanką o dużej zawartości krzemionki gwarantuje doskonałe prowadzenie samochodu. Optymalna konstrukcja opony umożliwia pewne prowadzenie auta nawet podczas szybkiej jazdy po dobrze utrzymanych drogach głównych. Duża liczba lameli oraz mieszanka polimerowa na bazie krzemionki gwarantują doskonałe hamowanie na mokrej nawierzchni.
Sprawdź Sava Eskimo HP w ofercie Oponeo.pl.

Michelin Alpin A4

Patrz wyżej.

Pirelli Sotto Zero 2

Patrz wyżej.

Uniroyal MS plus 66

Uniroyal MS plus 66
Uniroyal MS plus 66.

Uniroyal MS Plus 66 to opona na sezon zimowy zaliczana do klasy medium (średniej). Opona Uniroyal MS Plus 66 zapewnia bardzo dobrą charakterystykę jazdy na każdym rodzaju nawierzchni, zarówno na ośnieżonych i oblodzonych drogach, jak i na powierzchni suchej. Konstruktorom udało się w znacznym stopniu zredukować zjawisko aquaplaningu. Do produkcji bieżnika opony Uniroyal MS Plus 66 użyto mieszankę gumową z dodatkiem krzemionki. Tworzywo jest wysoce odporna na działanie niskiej temperatury, zachowuje odpowiednią miękkość. Uniroyal MS Plus 66 to opona zimowa przeznaczona dla samochodów klasy średniej i wyższej. Opona przystosowana jest do szybkiej jazdy nawet w złych warunkach atmosferycznych.
Sprawdź Uniroyal MS plus 66 w ofercie Oponeo.pl.

Opony zimowe przeznaczone do jazdy po mieście i/lub drogach niższej kategorii, rzadziej odśnieżanych

Opony przeznaczone do jazdy po mieście i/lub drogach niższej kategorii. Podział ten dotyczy opon, które sprawdzą się w mieście i na trasie - zarówno na regularnie odśnieżanych drogach głównych, jak i na drogach lokalnych i pobocznych, odśnieżanych w dalszej kolejności.

Bridgestone Blizzak LM-30

Patrz wyżej.

Bridgestone Blizzak LM-35

Patrz wyżej.

Continental ContiWinterContact T830P

Patrz wyżej.

Fulda Kristall Control HP (koncern Goodyear)

Fulda Kristall Control HP
Fulda Kristall Control HP.

Fulda Kristall Control HP (nowość) – zaawansowana technologicznie konstrukcja opony zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i pewność prowadzenia nawet w najtrudniejszych zimowych warunkach. Znakomite osiągi nowej opony Fulda Kristall Control HP gwarantowane są przez trzy innowacyjne rozwiązania technologiczne. Technologia „Snow Catcher” polega na „przytrzymywaniu” śnieżnej nawierzchni przez bieżnik opony. W trakcie kontaktu z podłożem, rowki bieżnika zaciskają się „przytrzymując” śnieg – maksymalizacja przyczepności. „High Performance Construction” zapewnia pewne prowadzenie samochodu nawet przy wysokich prędkościach. Z kolei specjalna mieszanka gumowa „Low Temperature Compound” zwiększa elastyczność opony w każdych warunkach zimowych, polepszając uzyskiwane osiągi.
Sprawdź Fulda Kristall Control HP w ofercie Oponeo.pl.

Michelin Alpin A4

Patrz wyżej.

Pirelli Snow Control II

Patrz wyżej.

Nokian WR G2

Nokian WR G2
Nokian WR G2.

Nokian WR G2 to opona klasy premium produkowana przez niezależny fiński koncern Nokian. Opona Nokian WRG2 została zaprojektowana i testowana za kołem podbiegunowym specjalnie z myślą o nieprzewidywalnych europejskich zimach cechujących nagłymi zmianami temperatur, opadami deszczu i śniegu. Opona Nokian WR G2 doskonale sprawdza się w trudnych warunkach atmosferycznych i zapewnia bezpieczna jazdę nie tylko na utwardzonych szosach, ale również umiarkowanych warunkach terenowych. Do produkcji opony Nokian WR G2 zastosowano mniej szkodliwe oleje niskoaromatyczne, dzięki czemu jest mniej szkodliwa dla środowiska.
Sprawdź Nokian WR G2 w ofercie Oponeo.pl.

Opony zimowe na trudne warunki - drogi nieodśnieżane, możliwość tworzenia się zasp na drogach, teren pagórkowaty i górski

Opony przeznaczone do jazdy w trudnych warunkach sprawdzą się na drogach nieodśnieżanych, pokrytych grubą warstwą śniegu, również na terenie pagórkowatym i górskim.

Bridgestone Blizzak LM-30

Patrz wyżej.

Bridgestone Blizzak LM-35

Patrz wyżej.

Continental ContiWinterContact TS830P

Patrz wyżej.

Michelin Alpin A4

Patrz wyżej.

Pirelli Carving Edge

Pirelli Carving Edge
Pirelli Carving Edge.

Oponą, która jest w stanie sprostać najtrudniejszym zimowym warunkom jest model Carving Edge. Dzięki typowej kierunkowej konstrukcji bieżnika zapewnia badzo dobrą trakcję na śniegu. Specjalne rozłożenie rowków pozwala oponie dobrze odprowadzać wodę i błoto pośniegowe. Duża ilość lameli gwarantuje doskonałą trakcję na śniegu poprzez możliwość „chwytania” większej ilości śniegu. Śnieg zatrzymany w oponie lepi się do śniegu w podłożu zwiększając tarcie a co za tym idzie trakcję opony.
Sprawdź Pirelli Carving Edge ofercie Oponeo.pl.

Pirelli Scorpion Ice&Snow

Pirelli Scorpion Ice&Snow
Pirelli Scorpion Ice&Snow.

Dla samochodów typu SUV oponą na ciężkie warunki jest opona Scorpion Ice & Snow. Dzięki wzmocnionej konstrukcji, dostosowaniu bieżnika do samochodów 4X4 oraz specjalnie przeprojektowaym lamelom idealnie sprawdza się podczas jazdy nie tylko w terenie.

Dębica Frigo 2

Patrz wyżej.

Goodyear UltraGrip 7+

Goodyear UltraGrip 7+
Goodyear UltraGrip 7+.

Goodyear UltraGrip 7+ to opona zimowa klasy premium, która oferuje komfort i bezpieczeństwo nawet przy dużych prędkościach. Kierunkowy wzór bieżnika oraz nowoczesne lamele waflowe wykonane w technologii 3D-BIS gwarantują wysoką trakcję niezależnie od panujących na drodze warunków. Konstruktorzy zaprojektowania specjalną konstrukcję opasania, dzięki czemu uzyskano zmniejszenie oporów tłoczenia, co przekłada się na oszczędność paliwa i minimalizację wydzielania dwutlenku węgla. Produkt oferuje komfort i bezpieczeństwo nawet przy dużych prędkościach. Dzięki zastosowaniu specjalnej mieszanki, opona nie tylko zachowuje wysoką elastyczność w niższych temperaturach ale również posiada długie przebiegi, co przekłada się na obniżenie kosztów utrzymania samochodu.
Sprawdź Goodyear UltraGrip 7+ w ofercie Oponeo.pl.

Podoba Ci się artykuł?
Daj nam plusa


Dziękujemy

Dodaj komentarz
(Uwaga: Treść wpisu jest moderowana)

Informacje o plikach cookies


Dlaczego oponeo