Rajd Gdańsk Baltic Cup

Na Rajd Gdańsk Baltic Cup, który odbył się w dniach 27 i 28 czerwca 2017 stawiło się ponad 30 ekip. Duety próbowały swoich sił na szutrowch drogach Kaszub i Trójmiasta.

Załoga Oponeo Motorsport

Kaszubskie szutry, na których odbywał się Rajd Gdańsk Baltic Cup, nie dla każdego były łaskawe, jednak załogi Oponeo Motorsport poradziły sobie bardzo dobrze.

Trasa 2. rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, czyli Rajd Gdańsk Baltic Cup została wyznaczona na północy polski, w Trójmieście oraz na Kaszubach i liczyła sobie ponad 130 km.

Samochód załogi Oponeo Motorsport

Pierwszy etap rajdu rozpoczynał się w Gdańsku i prowadził przez okolice: Kolbud, Przywidza, Nowej Karczmy, Skarszew oraz Straszyn, aby doprowadzić uczestników na metę w Gdańsku.

Mapa trasy pierwszego etapu.

Niedzielny, czyli drugi etap wyścigu rozpoczynał się i kończył również w Gdańsku, a prowadził przez okolice Kartuz, Przodkowa, Szemudu, Luzina i Wejherowa.

Mapa trasy drugiego etapu

Pierwszą pętlę, która zawierała dwa odcinki specjalne - Szmudy i Kartuzy, najszybciej pokonał duet Filip Nivette i Kamil Heller, zaraz za nimi uplasowali się Dominykas Butvilas, a na trzecim miejscu dotarł na metę Bryan Bouffer.

Po drugiej rundzie, klasyfikacja trzech pierwszych miejsc, mimo zaciętej walki do ostatnich sekund, nie zmieniła się, więc w rezultacie Filip Nivette uzyskał kolejne 28 pkt. umacniając swoją pozycję lidera w klasyfikacji generalnej Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski .

Zajmujący drugie miejsce Dominykas Butvilas, za start w rajdzie otrzymał na swoje konto 19 pkt., co pozwoliło mu na zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej.

Bryan Bouffer był trzeci na podium, za co przyznano mu 15 pkt.  Dzięki nim jest obecnie szósty w klasyfikacji ogólnej InterCars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Reprezentacja Oponeo Motorsport

Załoga w składzie: Marcin Gagacki i Marcin Bilski zajęła 7. miejsce w klasyfikacji generalnej 14. Rajdu Gdańsk Baltic Cup 2017. Taki wynik to niewątpliwy sukces uczestników, którzy po raz pierwszy startowali samochodem klasy R5 –Skodą Fabia na szutrze.

Najlepszy start w swojej karierze zaliczył drugi z zawodników Oponeo Motorsport – Dariusz Topolewski. Jadąc Mitsubishi Lancera Evo IX wywalczył drugie miejsce w klasie Open N oraz 9. miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.

Wróblewski/Sitek - Peugeot 208 VTi  01:09:14

Punktacja InterCars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski po Rajdzie Gdańsk Baltic Cup