Sprawdź swoje zamówienie Wpisz numer zamówienia oraz nazwisko w przypadku klienta indywidualnego, lub NIP w przypadku firmy.

Sprawdź status

Sprawdź status zamówienia

Czy znalazłeś informacje, których szukałeś?

Które opony zimowe wybrać?

OPONEO.PL

Sprawdź jak wybrać dla siebie najlepsze opony zimowe. Poznaj najważniejsze kwestie związane z doborem opon zimowych. Artykuł ten sprawi, że nie będziesz miał żadnego problemu z wyborem odpowiednich opon zimowych.

Spis treści

Wybór najodpowiedniejszych opon zimowych należy poprzedzić stosownym namysłem. Poniżej prezentujemy tematy, które - krok po kroku - warto wziąć pod uwagę przy wyborze opon.

Dlaczego warto kupić w Oponeo?

Rozmiar opony (wraz z indeksami prędkości i nośności)

Zanim zdecydujesz się na konkretny model musisz ustalić jaki masz rozmiar opon. Jest to podstawowa kwestia, bo rozmiar opony definiuje zakres bieżników, z których będziemy wybierać. Pamiętaj również o dobraniu indeksów prędkości i nosności zgodnych z zaleceniami producenta.

rozmiar opony pasek
Oznaczenie rozmiaru opon, od lewej: szerokość, wysokość profilu, typ konstrukcji, średnica felgi, indeks nośności i indeks prędkości.

Rozmiar znajduje się na ścianie bocznej opony w postaci ciągu liczb i litery. W większości wypadków przybiera na przykład formę 205/55 R16. Pierwsza liczba określa w milimetrach szerokość opony, druga to procentowy stosunek do szerokości (w tym przypadku 55% z 205 mm), a trzecia to podana w calach średnica felgi, na jaką należy zamontować oponę w tym rozmiarze. Litera "R" informuje, że opona posiada konstrukcję radialną.

Indeks prędkości i nośności znajduje się przy informacji o rozmiarze opony, np. 205/55 R16 91 V.

Indeks nośności to w tym przypadku liczba 91. Jest to maksymalne dopuszczalne obciążenie jednej opony przy maksymalnej dopuszczalnej dla danej opony prędkości. Gdy opona ma indeks nośności 91, oznacza to, że obciążenie na jedną oponę nie może przekraczać 615 kg. Mnożąc tę wartość przez ilość opon w aucie powinniśmy uzyskać liczbę nieznacznie większą niż dopuszczalna masa całkowita naszego samochodu z pełnym obciążeniem (taką informację znajdziesz w dowodzie rejestracyjnym, w polu F1). Nigdy nie używaj opon z niższym indeksem nośności niż zalecane dla Twojego samochodu. 

Indeks prędkości w przypadku naszej przykładowej opony 205/55 R16 91 V określany jest za pomocą litery V. Informuje on o maksymalnej dopuszczalnej prędkości dla danej opony i tutaj wynosi ona 240 km/h. W przypadku opon zimowych dopuszczalne jest zastosowanie niższego indeksu prędkości, ale nie może być on niższy niż Q (do 160 km/h). Przy takim zabiegu we wnętrzu samochodu należy umieścić naklejkę ostrzegawczą o maksymalnej prędkości tych opon tak, aby była ona widoczna oraz czytelna dla kierowcy.

Powrót do spisu treści.

samochod jadacy w sniegu
Odpowiedni dobór opon zimowych zapewni Ci bezpieczeństwo w czasie zimy.

Cena (podział opon ze względu na klasy)

Wyróżniamy trzy podstawowe klasy opon. Podział wynika z zastosowanych mieszanek, wzorów bieżnika czy zaawansowania technologicznego. Przekłada się to na wszystkie parametry: cenę, żywotność, opory toczenia, żużycie paliwa, przyczepność itd.

  Opony klasy ekonomicznej
(budżetowej)
Opony klasy średniej
(medium)
Opony klasy wysokiej
(premium)
Dla kogo?
 • pokonywane małe
  przebiegi roczne,
 • jazda głównie po mieście,
 • samochód klasy miejskiej,
 • spokojny styl jazdy.
 • oczekiwany dobry
  poziom osiągów,
 • jazda zarówno w mieście, jak i na trasie,
 • samochód klasy średniej lub kompaktowej,
 • umiarkowany styl jazdy.
 • pokonywane duże
  przebiegi roczne,
 • częsta jazda w trasie,
 • agresywny i dynamiczny
  styl jazdy,
 • auto o dużej mocy.
oponeo poleca

Powrót do spisu treści.

Średnie przebiegi a wybór opon

  Przebiegi zimą powyżej 5 tysięcy kilometrów Przebiegi zimą poniżej 5 tysięcy kilometrów
Jakie opony?
Opony klasy średniej lub wyższej - charakteryzujące się wysoką odpornością na zużycie.
 
Opony klasy średniej lub ekonomicznej o kierunkowej lub asymetrycznej rzeźbie bieżnika.
oponeo poleca

Powrót do spisu treści.

Teren użytkowania

Jazda głównie w mieście po drogach z błotem pośniegowym, odśnieżonych lub suchych. 

W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie używanie opon, które wyhamują Twoje auto w sytuacjach awaryjnych oraz zagwarantują bezpieczne prowadzenie. Optymalnym wyborem będą kierunkowe opony klasy średniej lub ekonomicznej.

oponeo poleca 
Dayton DW 510 EVO.

 

Jazda z wyższymi prędkościami, głównie w trasie – po jezdniach nieodśnieżonych, jak i odśnieżonych.

W tym wypadku należy wybrać opony, które zapewnią cichą pracę i komfort  jazdy. Powinieneś zatem pomyśleć o oponach asymetrycznych klasy wysokiej lub średniej, ewentualnie o oponach kierunkowych klasy premium.

oponeo poleca 
Goodyear UltraGrip 9.

 

Trudne warunki górskie.

Jeśli mieszkasz w terenie pagórkowatym i często musisz poruszać się w trudnych warunkach, wybierz opony kierunkowe o agresywnej rzeźbie bieżnika, wyposazone w dużą ilość lameli i rowki w kształcie litery "V".

oponeo poleca 
Uniroyal MS Plus 77.

Powrót do spisu treści.

opony zimowe continental contiwintercontact ts850
Wybór dobrych opon zimowych jest bardzo duży.

Preferowany styl jazdy

Jazda spokojna.

Przy spokojnej jeździe, głównie w mieście bez gwałtownych przyspieszeń i manewrów dobrym wyborem będą opony kierunkowe klasy ekonomicznej 

oponeo poleca 
Dębica Frigo 2.

 

Jazda umiarkowana.

Jeśli jeździsz w sposób umiarkowany pojazdem średniej klasy, głównie w warunkach miejskich, ale nie tylko, kierunkowe opony klasy ekonomicznej lub średniej w zupełności odpowiadają na Twoje potrzeby. 

oponeo poleca 
Uniroyal MS Plus 6.

 

Jazda dynamiczna.

Do jazdy agresywnej, dynamicznej, dobierz opony kierunkowe co najmniej klasy średniej lub asymetryczne klasy wyższej. 

oponeo poleca 
Dunlop SP Winter Sport 4D.

Powrót do spisu treści.

audi a3 w warunkach zimowych
Opony należy dostosować do stylu jazdy, miejsca użytkowania i posiadanego samochodu.

Typ pojazdu a opony

Do samochodów małolitrażowych optymalnym wyborem są opony z bieżnikiem kierunkowym klasy średniej lub ekonomicznej (w zależności od pozostałych preferencji). 

oponeo poleca 
Zeetex Ice Plus S-100.

 

Do samochodów ze średniego segmentu cenowego najczęściej stosuje się opony klasy średniej i wyższej, asymetryczne oraz kierunkowe. 

oponeo poleca 
Fulda Kristall Control HP.

 

Do pojazdów sportowych, limuzyn i SUV-ów o dużej mocy silnika najlepszym rozwiązaniem są opony klasy premium, zapewniajace maksymalne osiągi przy wysokich prędkościach. 

oponeo poleca 
Nokian WR A3.

Powrót do spisu treści.

Podział opon ze względu na rzeźbę bieżnika

Typ bieżnika oponeo poleca

Symetryczny - posiada identycznie ułożenie bloków po obu stronach bieżnika. Opony z bieżnikiem symetrycznym można montować w dowolny sposób – nie ma określonych wymagań co do kierunku toczenia. Symetryczny bieżnik jest najtańszy do zaprojektowania i nie wymaga stosowania zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Opony symetryczne sprawdzą się w małych i średnich autach osobowych oraz samochodach dostawczych.

Asymetryczny - charakteryzuje się różną rzeźbą po lewej i prawej stronie opony. Bieżnik ten ma umieszczoną na boku informację o sposobie montażu. Przykładowe oznaczenie „inside” oznacza, że jest to bok wewnętrzny, który powinien być zamontowany w kierunku „do auta”.Zewnętrzną część opony posiada masywniejsze klocki bieżnika, których zadaniem jest zapewnienie stabilności na zakrętach, zwiększenie tzw. trakcji bocznej oraz zapobieganie przedwczesnemu zużyciu opony. Wewnętrzna strona bieżnika odpowiada za odprowadzanie wody oraz przyczepność podłużną. Specyfika budowy bieżnika asymetrycznego umożliwia dopracowanie parametrów obu połówek bieżnika pod przeznaczenie danej opony.

Kierunkowy - jest najczęściej stosowanym typem bieżnika w oponach zimowych. Charakteryzuje się wyznaczoną na boku strzałka, która wskazuje kierunek toczenia. Klocki bieżnika układają się we wzór przypominający literę „V”. Najważniejszą, z punktu widzenia warunków zimowych, zaletą bieżnika kierunkowe jest wysoki współczynnik odprowadzania wody i błota pośniegowego oraz wysokie właściwości trakcyjne.

Powrót do spisu treści.

Dwie czy cztery opony zimowe?

Zawsze korzystaj z czterech opon zimowych.

Najkorzystniejsze jest używanie na obu osiach tego samego modelu opony. Chociaż eksploatacja dwóch różnych bieżników z przodu i z tyłu nie jest zakazana, to powinno się takich sytuacji unikać. Dwie różne opony będą reagować inaczej w określonych okolicznościach, co może prowadzić do nieprzewidywalnego zachowania samochodu i wystąpienia niebezpiecznych sytuacji.

Podobnie w przypadku używania jednocześnie opon letnich lub całorocznych i zimowych. Jest to sytuacja jeszcze bardziej niebezpieczna. Zważywszy na różne charakterystyki opon przeznaczonych na dany sezon.

Pamiętaj – tylko użytkowanie czterech opon zimowych tego samego modelu i o takiej samej głębokości bieżnika zapewnia bezpieczeństwo.

Powrót do spisu treści.

Niezależne testy opon zimowych i opinie użytkowników

Przy wyborze opon możesz również sugerować się wynikami testów przeprowadzanych przez niezależne instytuty. Do najbardziej znanych i cieszących się największym uznaniem należą testy prowadzone przez niemiecki automobilklub ADAC. 

ADAC to niezależny niemiecki automobilklub istniejący od 1904 roku. Instytut zajmuje się m.in. tematyką bezpieczeństwa na drodze. Zrzesza obecnie około 14 milionów członków.

Zobacz wyniki najnowszych testów opon: prasowe testy opon zimowych.

Przy wyborze opon warto kierować się również opiniami innych użytkowników. W ten sposób najłatwiej dowiedzieć się, jak dana opona sprawuje się podczas całego okresu eksploatacji. Zapoznaj się z największą w polskim Internecie bazą opinii o oponach zimowych na Oponeo.pl.

Powrót do spisu treści.

dlaczego warto kupić w oponeo

Powrót do spisu treści.

Kopiowanie treści surowo wzbronione. Zobacz konsekwencje prawne
Komentarze (57)
Jurek 2009-10-14
Artykuł bardzo ciekawy, dużo się dowiedziałem i na pewno pomoże mi to wybrać odpowiedniejsze opony. Jedyną wadą jest brak podpisów pod zdjęciami jaka to opona by mieć dokładniejszy wzór Odpowiedz
JOANNA 2014-10-18
Witam serdecznie,prosze o pomoc w wyborze opon zimowych dla OPEL ASTR II 1.7cdti I Odpowiedz
paula 2013-11-16
mam nissana qashqaia silnik 1,6 benzyna jakie opony wybrać Odpowiedz
Marcin 2012-11-18
Witam słyszał ktoś może o oponach firmy Meteor?? Co o nich sądzicie?? Odpowiedz
paradox 2012-10-25
Zdecydowanie continental nigdy nie zawiodły , a mam trudne warunki dojazdu do pracy drogowcy tez zapominaja odsniezyć Odpowiedz
Macko 2011-08-24
Mam dylemat, proszę o poradę. Mam autko Opla Astre kombi w dieslu. Mam 2 oponki Uniroyal MS Plus 66 oraz 2 Dębice Frigo Directional.Jeżdzę po mieście i na trasie. Chciałbym wymienić te Dębice na inne 2 oponki. Jakie radzicie? Myślałem o Dunlopach 3D. Odpowiedz
G 2011-08-27
Macko 2011-08-24
Mam dylemat, proszę o poradę. Mam autko Opla Astre kombi w dieslu. Mam 2 oponki Uniroyal MS Plus 66 oraz 2 Dębice Frigo Directional.Jeżdzę po mieście i na trasie. Chciałbym wymienić te Dębice na inne 2 oponki. Jakie radzicie? Myślałem o Dunlopach 3D.
Przejdź do komentarza
Ja dokupiłbym 2 Uniroyal MS Plus 66 Odpowiedz
Cezary 2011-06-24
Przy wyborze opon kieruj się zasadą, że kupujesz takie, na jakie cię stać. Nawet jeżdżąc spokojnie można mieć ekstremalne sytuacje i dobra opona może cię "wybronić". Kiedyś w tak prostym samochodzie jak maluch montowali fabrycznie nowe opony Michelin a później Dębicy. Pierwsze przyklejały się do asfaltu podczas hamowania awaryjnego, a drugie wytwarzały jeden głośny pisk i płynęły. Niestety, bezpieczeństwo kosztuje, ale tu akutat nie opłaca się oszczędzać. Dobre opony poza ceną mają jeszcze jedną "wadę"; przez dobre trzymanie prowokują do szybszej jazdy. Odpowiedz
janko 2010-10-25
Szkoda że na ten artykuł trafiłem teraz, a nie w tamtym roku kiedy kupowałem zimówki. Wybór byłby pewnie zdecydowanie łatwiejszy. Odpowiedz
irek 2010-10-23
Teraz po przeczytaniu tego artykułu dowiedziałem się czemu barum w rozmiarze 205/55 R16 nie spisuje się w moim aucie po prostu nie ta klasa opony. Fajny artykuł polecam. Odpowiedz
Jakub 2009-11-14
Ja wybrałem Unrioyal MS plus 66 i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Zobaczymy jak będzie gdy spadnie śnieg:) Odpowiedz
Weedel 2009-12-29
Jakub 2009-11-14
Ja wybrałem Unrioyal MS plus 66 i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Zobaczymy jak będzie gdy spadnie śnieg:)
Przejdź do komentarza
Owszem ale powinno byc Jakie Opony Zimowe Wybrac dla mnie. Bo opony powinny pasowac jak ubranie :) POd danego odbiorce jeden lubi latac bokiem na sniegu a drugi chce bezpiecznie przewozic dziecko do szkoly z predkoscia do 70km/h w foteluku RECARO YOUNG. Odpowiedz
Edek 2010-02-01
Weedel 2009-12-29
Owszem ale powinno byc Jakie Opony Zimowe Wybrac dla mnie. Bo opony powinny pasowac jak ubranie :) POd danego odbiorce jeden lubi latac bokiem na sniegu a drugi chce bezpiecznie przewozic dziecko do szkoly z predkoscia do 70km/h w foteluku RECARO YOUNG.
Przejdź do komentarza
To samo jak dobieranie opon zimowych do warunków po których jezdzimy. U mnie miała byc autostrada i zima taka angielska :) Mam nokiana WRG2, skad mogłem wiedziec ze bedzie tyle sniegu by był GYUG7+ Odpowiedz
fred 2010-02-01
Edek 2010-02-01
To samo jak dobieranie opon zimowych do warunków po których jezdzimy. U mnie miała byc autostrada i zima taka angielska :) Mam nokiana WRG2, skad mogłem wiedziec ze bedzie tyle sniegu by był GYUG7+
Przejdź do komentarza
To fakt kto wybrał opony dobrze sprawdzające się w śnieżnych warunkach ten strzelił w dziesiątkę. Zobaczymy jaka będzie natępna zima... Odpowiedz
big daddy 2009-11-10
polecam opony nokian czuje się komfortowo bo wiem że opony dobrze trzymają się nawierzchni. Dobra opona w dobrej cenie!!! Odpowiedz
Ufo Fifo 2009-11-10
big daddy 2009-11-10
polecam opony nokian czuje się komfortowo bo wiem że opony dobrze trzymają się nawierzchni. Dobra opona w dobrej cenie!!!
Przejdź do komentarza
Widzę, że poprzednicy wyprzedzili moją wypowiedź. Moim zdaniem nie ma lepszych opon od Nokianów. Jeśli ktoś zna lepsze proszę o odpowiedź sprawdze to w przyszlym sezonie :) Odpowiedz
avensis 2009-11-24
Ufo Fifo 2009-11-10
Widzę, że poprzednicy wyprzedzili moją wypowiedź. Moim zdaniem nie ma lepszych opon od Nokianów. Jeśli ktoś zna lepsze proszę o odpowiedź sprawdze to w przyszlym sezonie :)
Przejdź do komentarza
To zależy. Do mniejszego samochodu z pewnością Nokian jest dobry. Jeżeli jednak jeździsz samochodem klasy średniej wyższej z wielowahaczowym zawieszeniem tylnym, to Nokiany szybko przeklniesz! Po kilku tysiącach km Ci się WYZĄBKUJĄ - gadanie producenta o zużytym zawieszeniu to uciekanie od odpowiedzialności, skoro dotyczy to także nowych samochodów (avensis, passat, octavia, także astra kombi i focus kombi). Dodam, że używałem 5 kompletów Nokianów (letnich i zimowych) na 3 róznych samochodach - nie kupię ich więcej!!! Odpowiedz
Passacikb5 2009-12-04
avensis 2009-11-24
To zależy. Do mniejszego samochodu z pewnością Nokian jest dobry. Jeżeli jednak jeździsz samochodem klasy średniej wyższej z wielowahaczowym zawieszeniem tylnym, to Nokiany szybko przeklniesz! Po kilku tysiącach km Ci się WYZĄBKUJĄ - gadanie producenta o zużytym zawieszeniu to uciekanie od odpowiedzialności, skoro dotyczy to także nowych samochodów (avensis, passat, octavia, także astra kombi i focus kombi). Dodam, że używałem 5 kompletów Nokianów (letnich i zimowych) na 3 róznych samochodach - nie kupię ich więcej!!!
Przejdź do komentarza
Zawiesenie w avensis masz takie a nie inne i tu bym szukał problemu to samo jest u mnie. Które opony zimowe wybrać? Nie ma moim zdaniem złotej recepty każdy z nas jezdzi inaczej i ma inne oczekiwania od opon. Artykuł wyczerpujacy, bardzo ciekawy. Odpowiedz
Wasal 2009-11-26
avensis 2009-11-24
To zależy. Do mniejszego samochodu z pewnością Nokian jest dobry. Jeżeli jednak jeździsz samochodem klasy średniej wyższej z wielowahaczowym zawieszeniem tylnym, to Nokiany szybko przeklniesz! Po kilku tysiącach km Ci się WYZĄBKUJĄ - gadanie producenta o zużytym zawieszeniu to uciekanie od odpowiedzialności, skoro dotyczy to także nowych samochodów (avensis, passat, octavia, także astra kombi i focus kombi). Dodam, że używałem 5 kompletów Nokianów (letnich i zimowych) na 3 róznych samochodach - nie kupię ich więcej!!!
Przejdź do komentarza
Chyba mało dokładnie przeglądałeś zawieszenie. Badanie amortyzatorów na okresowym badaniu technicznym w moim przypadku już dwa razy całkowicie poległo (w dwóch różnych pojazdach amortyzatory wylane, czyli skuteczność praktycznie zerowa, a na badaniu wyszła 70% skuteczność). Ojciec miał Nokiany na Hondzie Accord, czyli też ciężkie auto, a aktualnie jeździ na Dunlopach. Mimo kilku zim i kilkunastu tysiącach km nic się z Nokianami nie stało, żadnego ząbkowania. Z Dunlopami też nic się nie dzieje, natomiast bardziej chwali te pierwsze. Styl jazdy mieszany, a samochód w pełni sprawny technicznie. Odpowiedz
Regan 2009-11-10
Nokian jest dobry ale mimo wszystko nie jest to najwyzsza klasa opon. Wez Bridgestony Odpowiedz
adammo 2009-11-10
Bardzo dobre i tansze niz conti czy godyear są nokiany. Finowie znają sie na zimowych oponach, sam kupilem w zeszylm sezonie wr g2 i jestem zadowolony Nowy bieznik asymetryczny= brardzo cichy! Odpowiedz
FINka 2009-11-10
adammo 2009-11-10
Bardzo dobre i tansze niz conti czy godyear są nokiany. Finowie znają sie na zimowych oponach, sam kupilem w zeszylm sezonie wr g2 i jestem zadowolony Nowy bieznik asymetryczny= brardzo cichy!
Przejdź do komentarza
WRG2 są spoko sam się przekonałem o tym zimą, wjechałem na Gubałówke! Szok Odpowiedz
Ahmed 2009-11-10
FINka 2009-11-10
WRG2 są spoko sam się przekonałem o tym zimą, wjechałem na Gubałówke! Szok
Przejdź do komentarza
Zgadzam sie WRG2 to bardzo dobry wybor, swietna cena za opone asymetryczna z najwyzszej polki. Odpowiedz
Grand 2009-11-10
FINka 2009-11-10
WRG2 są spoko sam się przekonałem o tym zimą, wjechałem na Gubałówke! Szok
Przejdź do komentarza
Markę Nokian faktycznie można polecić. Uważam, że to krok w dobrym kierunku. Odpowiedz
kobieta mnie bije 2009-11-10
adammo 2009-11-10
Bardzo dobre i tansze niz conti czy godyear są nokiany. Finowie znają sie na zimowych oponach, sam kupilem w zeszylm sezonie wr g2 i jestem zadowolony Nowy bieznik asymetryczny= brardzo cichy!
Przejdź do komentarza
Ale o co chodzi? Może ktoś w końcu wypowie się zgodnie z tematem? Odpowiedz
user 2009-11-10
kobieta mnie bije 2009-11-10
Ale o co chodzi? Może ktoś w końcu wypowie się zgodnie z tematem?
Przejdź do komentarza
wybierz takie, które bedą najepsze do twojej jazdy, czyli podaj najlepiej czym jezdzisz, czy po miescie czy na trasie, jaki silnik, pojemnośc, cos doradzimy Odpowiedz
Reggy 2009-10-18
Zgadam się z przedmówcą, bardzo ciekawy i rozbudowane artykuł, który może być doskonałym poradnikiem przy sezonowych zakupach. Faktycznie brakuje trochę podpisów pod zdjęciami. Odpowiedz
ekonomista 2009-11-05
Reggy 2009-10-18
Zgadam się z przedmówcą, bardzo ciekawy i rozbudowane artykuł, który może być doskonałym poradnikiem przy sezonowych zakupach. Faktycznie brakuje trochę podpisów pod zdjęciami.
Przejdź do komentarza
Jakie opony wybrać? Najlepiej nowe dopasowane do twoich potrzeb. Odpowiedz
Mad_Max 2009-11-05
ekonomista 2009-11-05
Jakie opony wybrać? Najlepiej nowe dopasowane do twoich potrzeb.
Przejdź do komentarza
Ale skad wiedzie, ktora opona bedzie dopasowana wlasnie do naszych wymagan? Ten artykul troche to ulatwia. Odpowiedz
CICHY 2009-11-06
Mad_Max 2009-11-05
Ale skad wiedzie, ktora opona bedzie dopasowana wlasnie do naszych wymagan? Ten artykul troche to ulatwia.
Przejdź do komentarza
Powiem wam tak... dla mnie najlepszą opona na miasto jest opona Uniroyal MS Plus 66 na zimę sam na nich jeżdżę i jestem bardzo zadowolony. Jeżeli na częściej podróżuje się na trasie to zdecydowanie Nokian WR G2!! Kupisz i sam się przekonasz że mam racje. Odpowiedz
tytek 2009-11-06
CICHY 2009-11-06
Powiem wam tak... dla mnie najlepszą opona na miasto jest opona Uniroyal MS Plus 66 na zimę sam na nich jeżdżę i jestem bardzo zadowolony. Jeżeli na częściej podróżuje się na trasie to zdecydowanie Nokian WR G2!! Kupisz i sam się przekonasz że mam racje.
Przejdź do komentarza
Zdecydowanie zgodze sie z Cichym. Uniroyale to wedlug mnie mistrzostwo w klasie sredniej. Opona bardzo dobrze radzi sobie na mokrej nawierzchni, jestem z nich bardzo zadowolony. Co do Nokianów jest to jakosc porownywalna z Goodyearami czy Michelinami ale cenowo bardzo konkurencyjna. Na Nokianach jedzdzi moj, rewelacja! Odpowiedz
YO 2009-11-06
tytek 2009-11-06
Zdecydowanie zgodze sie z Cichym. Uniroyale to wedlug mnie mistrzostwo w klasie sredniej. Opona bardzo dobrze radzi sobie na mokrej nawierzchni, jestem z nich bardzo zadowolony. Co do Nokianów jest to jakosc porownywalna z Goodyearami czy Michelinami ale cenowo bardzo konkurencyjna. Na Nokianach jedzdzi moj, rewelacja!
Przejdź do komentarza
Kupiłem Continentale TS830 i nigdy nie jeździłem na lepszych zimówkach,wcześniej miałem Klebery i Barumy,na nowych komfort nieporównywalnie wyższy, cena Continentali również ;) Odpowiedz
MUGEN RR 2009-11-09
YO 2009-11-06
Kupiłem Continentale TS830 i nigdy nie jeździłem na lepszych zimówkach,wcześniej miałem Klebery i Barumy,na nowych komfort nieporównywalnie wyższy, cena Continentali również ;)
Przejdź do komentarza
I BARDZO DOBRZE ZROBIŁEŚ !! TS830 SPISUJE SIE IDEALNIE W ZIMOWYCH WARUNKACH I NIE JEST GŁOŚNY ! POLECAM RÓWNIEŻ TS830! Odpowiedz
buli 2009-11-09
MUGEN RR 2009-11-09
I BARDZO DOBRZE ZROBIŁEŚ !! TS830 SPISUJE SIE IDEALNIE W ZIMOWYCH WARUNKACH I NIE JEST GŁOŚNY ! POLECAM RÓWNIEŻ TS830!
Przejdź do komentarza
Popieram przedmówcę, krótko i na temat!! Odpowiedz
jaco 2009-12-07
Wszystko fajnie tylko że na początku autor napisał że firestone to klasa średnia a na zakończenie że to klasa wysoka....Więc jak jest na prawdę???Myślę że to klasa bardzo średnia a ja polecam DUNLOPa. W poprzednim sezonie winter sport m3 a teraz 3D i są super oponki a częst jestem w górach. Pozdro! Odpowiedz
mile 2009-12-25
ja mam pytanie - kupilem pare dni temu fulde kristall montero 2, teraz temperatura skace jak szalona nawet na ponad 10C. A jezdzic trzeba, niekoniecznie do warsztatu pozmiane opon ponownie na letnie. zakladajac, ze nie ma sie hopla i nie zmienia sie zestawow (opona+felga) jak temperatura przekroczy te 10C, to ile nalezy liczyc, ze wytrzymaja te opony przebiegu jesli w ciagu zimy robie ok 3 tys km, glownie po asfalcie? Odpowiedz
Sim 2010-09-03
a jakie polecicie do Audi A3 2002 rocznik? bo zastanawiam sie jakie wybrac Odpowiedz
kerad 2010-09-18
A co wybrać kiedy jeżdżę dużo (od listopada do kietnia ok 30-40 tysięcy) w różnym terenie, górskim i miejskin, jeżdżę szybko, często nad ranem kiedy jest lód.... Brak informacji na ten temat. Odpowiedz
Cpt_Trip 2009-10-20
tak, fajny artykuł, ale ja wciąż nie wiem jakie opony zimowe mam wybrac. Moze ktos pomoze? Odpowiedz
Five 2009-12-09
Cpt_Trip 2009-10-20
tak, fajny artykuł, ale ja wciąż nie wiem jakie opony zimowe mam wybrac. Moze ktos pomoze?
Przejdź do komentarza
Cpt_Trip - pewnie kolego powiedz mi tylko - jakie auto ( moc ) ? - gdzie jezdzisz trasa czy misto ? - jak jezdzisz agresywnie czy ekonomicznie ? - rozmiar ? - kwota jaka chcesz przeznaczyc ? To chyba te podstawowe pytania . I postaramy sie pomoc :) Odpowiedz
Box 2009-11-12
Cpt_Trip 2009-10-20
tak, fajny artykuł, ale ja wciąż nie wiem jakie opony zimowe mam wybrac. Moze ktos pomoze?
Przejdź do komentarza
Zadzwoń na infolinię oponeo,tam sa osoby,które mają o tym pojęcie,dopasują opony do Twoich potrzeb. 52 3418800 Odpowiedz
Nowak 2009-11-10
Cpt_Trip 2009-10-20
tak, fajny artykuł, ale ja wciąż nie wiem jakie opony zimowe mam wybrac. Moze ktos pomoze?
Przejdź do komentarza
Polecam Goodyear Ultra Grip 7+. Odpowiedz
toyas 2009-11-10
Cpt_Trip 2009-10-20
tak, fajny artykuł, ale ja wciąż nie wiem jakie opony zimowe mam wybrac. Moze ktos pomoze?
Przejdź do komentarza
Mimo ze mam wielki senstyment do japońskich konstrukcji na zime kupiłem nokiany wr g2 jestem zadowolony wiec moge polecic sprawdzone :)i do tego w dobrej cenie Odpowiedz
BMW 2009-11-09
Cpt_Trip 2009-10-20
tak, fajny artykuł, ale ja wciąż nie wiem jakie opony zimowe mam wybrac. Moze ktos pomoze?
Przejdź do komentarza
Nie ma opon najlepszych na ten sezon. Sa jedynie najbardziej odpowiednie dla Ciebie !!! Dla kazdego wazne sa inne atuty, trwałosc, cena, jakość ? Warunki zimowe jeden jezdzi tylko po miescie, a inny w góry na narty co wekend, jeszcze inny w górach mieszka ... Odpowiedz
fan 2009-11-06
Cpt_Trip 2009-10-20
tak, fajny artykuł, ale ja wciąż nie wiem jakie opony zimowe mam wybrac. Moze ktos pomoze?
Przejdź do komentarza
Continental, może Bridgestone, a może jednak Nokian i tak bez końca wyliczać można. Ilu użytkowników tyle opinii - wszystkim się nie dogodzi. Opony powinny być nowe. Warto pamiętać, że nawet ,,najlepsza opona- jeśli taka jest,, nie uchroni nas od niebezpieczeństwa jeśli nie odpuścimy z pedałem gazu. Odpowiedz
Grand 2009-11-06
Cpt_Trip 2009-10-20
tak, fajny artykuł, ale ja wciąż nie wiem jakie opony zimowe mam wybrac. Moze ktos pomoze?
Przejdź do komentarza
Jaki rozmiar potrzebujesz ? Gdzie najczęsciej się poruszasz ? Ile km jeździsz zimą ? Jaki styl jazdy preferujesz ? Na jaki wydatek możesz sobie pozwolić ? Odpowiedz na te pytania a ja napisze jakie opony będą dla Ciebie dobre. Odpowiedz
Krzysztof 2012-10-18
Grand 2009-11-06
Jaki rozmiar potrzebujesz ? Gdzie najczęsciej się poruszasz ? Ile km jeździsz zimą ? Jaki styl jazdy preferujesz ? Na jaki wydatek możesz sobie pozwolić ? Odpowiedz na te pytania a ja napisze jakie opony będą dla Ciebie dobre.
Przejdź do komentarza
klimarem@neostrada.pl Witam. Szukam dobrych ,przyczepnych opon 215/65/15 do citroena jumpy -dostawczak rok 2007-2012 1,6 hdi . przejeżdżam zimą ok 10 000km, po mieście i trasa, ( lód błoto pośniegowe. Do tej pory jeżdziłem na Klebergach -porażka brak przyczepności , nie mogłem ruszyć z miejsca przy niewielkiej ilości śniegu. Pozdrawiam Krzysztof 501260734 Odpowiedz
jerzy 2009-11-28
Grand 2009-11-06
Jaki rozmiar potrzebujesz ? Gdzie najczęsciej się poruszasz ? Ile km jeździsz zimą ? Jaki styl jazdy preferujesz ? Na jaki wydatek możesz sobie pozwolić ? Odpowiedz na te pytania a ja napisze jakie opony będą dla Ciebie dobre.
Przejdź do komentarza
Potrzebuję opony miękkie i ciche ,około 200PLN za szt.Obecnie w nowej Octavi mam Barum Polaris które są bardzo głośne i tak twarde że podskakuję na każdym kamyku i nierówności. Bardzo byłbym wdzięczny za poradę. Pozdrawiam Odpowiedz
sean 2009-11-28
jerzy 2009-11-28
Potrzebuję opony miękkie i ciche ,około 200PLN za szt.Obecnie w nowej Octavi mam Barum Polaris które są bardzo głośne i tak twarde że podskakuję na każdym kamyku i nierówności. Bardzo byłbym wdzięczny za poradę. Pozdrawiam
Przejdź do komentarza
Witam, wiele osób chwali Uniroyala MS Plus 66 ( http://www.oponeo.pl/dane-opony/uniroyal-ms-plus-66-195-65-r15-91-t ) właśnie za to że są ciche i komfortowe i mieszczą się w Twoim przedziale cenowym. Jaki rozmiar potrzebujesz? Odpowiedz
karolll 2009-11-06
Cpt_Trip 2009-10-20
tak, fajny artykuł, ale ja wciąż nie wiem jakie opony zimowe mam wybrac. Moze ktos pomoze?
Przejdź do komentarza
Przede wszystkim musisz znać swoje potrzeby wtedy będziesz mógł dobrać opony do swoich potrzeb, bo według mnie nie ma opon najlepszych pod każdym względem. Każda opona ma swoja charakterystykę i dla jednego użytkownika ona będzie najlepsza a dla innego nie. Proponuje zapoznaniem się z opiniami użytkowników i klientów sklepów, którzy już kupili opony i je używali Odpowiedz
Dasmin 2009-10-20
Cpt_Trip 2009-10-20
tak, fajny artykuł, ale ja wciąż nie wiem jakie opony zimowe mam wybrac. Moze ktos pomoze?
Przejdź do komentarza
Napisz jakie masz auto i w jakich warunkach klimatyczno-drogowe będziesz użytkował samochód zimą. Odpowiedz
Cpt_Trip 2009-10-21
Dasmin 2009-10-20
Napisz jakie masz auto i w jakich warunkach klimatyczno-drogowe będziesz użytkował samochód zimą.
Przejdź do komentarza
opel astra 1.4 1993 rok. jezdze tylko w miescie, czy opony caloroczne mi wystarcza? Odpowiedz
Reggy 2009-10-26
Cpt_Trip 2009-10-21
opel astra 1.4 1993 rok. jezdze tylko w miescie, czy opony caloroczne mi wystarcza?
Przejdź do komentarza
Dobre, nowoczesne całoroczne mogą sobie radzic w umiarkowanych warunkach nie gorzej niż niejedna opona zimowa. Jednak zawsze będzie to KOMPROMIS osiągów. Na który jednak Ty możesz sobie chyba pozwolić jako, że Twoje autko nie jest jakimś potworem i nie masz zamiaru przecierać zaśnieżonych szlaków. pozdro Odpowiedz
user_309 2009-10-22
Cpt_Trip 2009-10-21
opel astra 1.4 1993 rok. jezdze tylko w miescie, czy opony caloroczne mi wystarcza?
Przejdź do komentarza
Tak, powinny wystarczyć. Tylko jak spowodujesz wypadek..to może być róznie z ubezpieczalniami. Odpowiedz
bubu 2009-11-04
ARTYKUŁ JEST ŚWIETNY! Mimo wszystko mam prośbę, mam skodę fabię 2001r jezdze najczęściej po mieście jakie opony zimowe najlepiej wybrać. Nie znam wszystkich symboli, nie wiem co oznaczją.Proszę o pomoc. Odpowiedz
Reggy 2009-11-04
bubu 2009-11-04
ARTYKUŁ JEST ŚWIETNY! Mimo wszystko mam prośbę, mam skodę fabię 2001r jezdze najczęściej po mieście jakie opony zimowe najlepiej wybrać. Nie znam wszystkich symboli, nie wiem co oznaczją.Proszę o pomoc.
Przejdź do komentarza
Witam, jaki masz rozmiar opon 165/70 R14? Albo podaj przynajmniej jaki masz silnik? spróbuję Ci cos doradzić. Pozdrawiam Odpowiedz
sirmar 2009-11-17
są też Falkeny np.HS439 Eurowinter,dobra cena i świetnie trzymają się drogi,jak to japończyki Odpowiedz
Napisz komentarz
Dodaj komentarz